امیری: لایحه اصلاح قانون انتخابات از جامعیت بالا و غنای کارشناسی خوبی برخوردار است

امیری: لایحه اصلاح قانون انتخابات از جامعیت بالا و غنای کارشناسی خوبی برخوردار است
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: لایحه اصلاح قانون انتخابات از جامعیت بالا و غنای کارشناسی خوبی برخوردار است.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: راجع به برگزاری انتخابات و استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی عنایت دارید که دولت به استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی نظر موافق داشت

وی ادامه داد: طرحی را نمایندگان مجلس شورای اسلامی تهیه کرده بودند که این طرح احکام متعدد داشت از جمله استانی برگزار شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی که نظر دولت هم با آن موافق است.
امیری خاطر نشان کرد: لایحه جامع اصلاح قانون انتخابات که از سوی دولت به مجلس ارائه شد، نتیجه کار کارشناسی بسیار مفصل، مبسوط و دقیق با مشارکت گروه های سیاسی ، کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و کمیسیون های مختلف مجلس و دولت بررسی و تهیه شد. لایحه اصلاح قانون انتخابات از جامعیت بالا و غنای کارشناسی خوبی برخوردار است.

وی گفت: درخواست ما از مجلس شورای اسلامی این بود که این لایحه در دستور کار قرار گیرد که به رای گذاشته شد و نمایندگان مجلس به قرار گرفتن طرح استانی شدن در دستور کار مجلس رای موافق دادند، مجلس این طرح را بررسی و مصوب کرد، این طرح در ادامه فرآیند بررسی به شورای نگهبان ارسال شده است.

امیری افزود: دیروز شورای نگهبان، بخش هایی از این طرح را دارای ابهام دانسته و به نظر می رسد که بخش هایی از آن نیز خلاف اصول قانون اساسی است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: دولت هر چند معتقد است که لایحه دولت از جامعیت کافی برخوردار بوده و کماکان اصرار دارد که این لایحه در دستور کار مجلس قرار گیرد، با این وجود اگر طرح مجلس درباره استانی شدن انتخابات به قانون تبدیل شود، دولت تمام و کمال در اجرای این قانون برخواهد آمد.

انتهای پیام/

افزودن نظر