مشکل مردم جناح‌های سیاسی نیستند/اصولگرایان ازتجارب قبل درس بگیرند

مشکل مردم جناح‌های سیاسی نیستند/اصولگرایان ازتجارب قبل درس بگیرند
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه امروز مشکل مردم جناح‌های سیاسی نیستند، گفت: مردم امروز چشم به راه خدمت هستند که این مهم با همدلی و همیاری بیشتر تحقق می‌یابد.

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به موضوع وحدت احزاب اصولگرا، گفت: بارها در مورد موضوع وحدت اصولگرایان که با یکدیگر در مسائل اسلامی، کشوری و انقلابی، هم‌آرمان هستند، تأکید داشته‌ایم. این یک اصل عقلایی و قرآنی است که توصیه بزرگان ما نیز بوده است. حضرت امام (ره) نیز بارها گفته‌اند که با هم باشید و اختلاف را کنار بگذارید. نباید یکدیگر را در جناح‌های اصولگرایی و هر گروهی که در درون جریان اصولگرایی است، مورد هجمه قرار دهیم.

وی افزود: طیف‌های مختلف اصولگرایی همگی اعتقاد و آرمان یکسانی دارند اما نمی‌دانم چرا به یک همدلی، همیاری و همکاری نمی‌رسند. در بین آنها این موضوع ضعف دارد. نتیجه این می‌شود که در بسیاری از جاها بازنده می‌شویم که این اتفاق تبعات بسیار زیادی را در پی خواهد داشت. امیدواریم با تجربه‌هایی که در گذشته داشتیم، عزیزان ما در طیف‌های مختلف اصولگرا، به واقعیت زمان توجه بیشتری داشته باشند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز دشمن در برابر ماست و انتظارات مردم باید مورد توجه قرار گیرد. اگر همه با هم باشیم، در انتخابات موفق‌تر خواهیم بود و آرامش بیشتری برای مردم ایجاد خواهد شد. باید با ایجاد گفت‌وگو، هم‌افزایی را بیشتر کنند. حتی طیف‌های اصولگرایی و اصلاح‌طلبی نیز باید با یکدیگر متحد شوند و اختلافات را کنار بگذارند. این اختلافات ریشه‌ای نیست ولی با گذشت زمان، بزرگ‌تر می‌شود.

وی تأکید کرد: من به عنوان یک عضو روحانی که سال‌ها تجربه انقلاب را از سال ۴۰ و بعد از آن تا به امروز داشتم، خواهشمندم طیف‌های سیاسی با یکدیگر گفتگو کنند و مسائل مردم و کشور را مورد بحث قرار دهند که در ادامه آن موضوع انتخابات و دولت هم مطرح می‌شود. حال همه بحث در بین احزاب، انتخاباتی نیست. همین همدلی‌ها در بسیاری از جاها می‌تواند برای کشور کارساز باشد بخصوص در روزگاری که مشکل مردم آب، نان و گرانی است. امروز مشکل مردم جناح‌های سیاسی نیستند. مردم امروز چشم به راه خدمت هستند که این مهم با همدلی و همیاری بیشتر تحقق می‌یابد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز همچنین ضمن اشاره به جلسات وحدت اصولگرایان در جامعه روحانیت گفت: برگزاری این‌گونه جلسات توسط جامعه روحانیت مبارز برای ایجاد وحدت در بین احزاب اصولگرا حرکت بسیار خوبی است که باعث می‌شود تجربه‌های گذشته را به یاد آوریم و از آنها درس بگیریم.

رهبر افزود: جامعه روحانیت همیشه پیشتاز این حرکت بوده است ولی در چند برهه ما نتوانستیم نقش خود را به خوبی ایفا کنیم. امروز باید از تجربه‌های گذشته درس بگیریم و با همدلی، همیاری و همفکری، اتحاد را در بین احزاب اصولگرا ایجاد کنیم. این حرکت در جامعه روحانیت باید ادامه داشته باشد و همگی دلسوزانه و مشفقانه و بدون کشمکش همراه با تفاهم و دوستی، این اتحاد را ایجاد کنند.

وی همچنین ضمن تأکید بر همکاری دولت برای تحقق رونق تولید گفت: جامعه روحانیت مبارز جلساتی را در این حوزه داشته است. در کل برای تحقق رونق تولید، اولین کسانی که باید برای تحقق این شعار وارد صحنه شوند، جامعه روحانیت مبارز، حوزه علمیه، جامعه مدرسین و افراد و گروه‌های این‌چنینی هستند.

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: آنجایی که دولت بخواهد برای تولید قدمی بردارد، باید به آن کمک کرد زیرا دولت هم برای تمام کشور است. باید به دولت رهنمود و مشاوره داد و از هر روشی برای پیشبرد اهداف دولت که در زمینه پیشبرد اهداف کشور است، کمک کرد. نباید بگذاریم فاصله ایجاد شود. باید هر حرکت مثبتی که دولت داشته باشد، برای ترویج و تحقق خواسته‌های رهبر معظم انقلاب، همدل و هم‌صدا باشیم.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اقدام اخیر آمریکا علیه سپاه تأکید کرد: هر کاری که دشمن می‌کند، اگر ما درست بتوانیم از آن بهره‌برداری کنیم، به نفع ملت ما خواهد بود. همین عمل اخیر آمریکا به نفع انسجام ملی بود و توانست در این حوزه بسیار سازنده باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: درسی باید از این اقدام آمریکا بگیریم، این است که باید بدانیم و از دشمن قطع امید کنیم. دشمن ما آمریکا است که باید از او قطع امید کنیم و بر توان ملی و به وحدت خود تکیه داشته باشیم. همین مسائل می‌طلبد که ما در وحدت و انسجام، بیشتر از قبل تأکید داشته باشیم و برای ایجاد آن تلاش بیشتری انجام دهیم.

افزودن نظر