امام خامنه‌ای: بسیاری از سران کشورهای عربی نوکر کفّار هستند/ دشمنان جمهوری اسلامی نفس‌‌های آخر را می‌کشند

امام خامنه‌ای: بسیاری از سران کشورهای عربی نوکر کفّار هستند/ دشمنان جمهوری اسلامی نفس‌‌های آخر را می‌کشند
رهبر انقلاب فرمودند: متأسفانه برخی سران کشورهای اسلامی به دستورات قرآنی عمل نمی‌کنند و به‌جای آنکه «اَشداءُ علی الکفار» باشند، نوکر و دنباله‌روی آمریکا و صهیونیست‌ها هستند.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز،

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، به نقل از پایگاه حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، مراسم پایانی سی و ششمین دوره ی مسابقات بین المللی قرآن کریم، صبح امروز (دوشنبه) با شرکت اساتید برجسته و قاریان بین المللی و همچنین قرآن پژوهان و میهمانان شرکت کننده در این مسابقات، در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم، فهم قرآن و عمل به آن را تأمین کننده ی سعادت بشر در دنیا و آخرت دانستند و با تأکید بر اینکه بسیاری از مشکلات و گرفتاری های امت اسلامی و بشریت به علت عمل نکردن به معارف قرآنی است، گفتند: امروز به لطف الهی در جمهوری اسلامی، اقبال مردم به ویژه جوانان به معارف قرآنی و تمسک به این معارف روزبه روز در حال گسترش است و همین تمسک به قرآن مایه ی سعادت، قوّت و عزت نظام اسلامی خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری مسابقات بین المللی قرآن، تلاوت قرآن و انس با آن را مقدمه ی فهم و معرفت قرآنی و همچنین تعمیق معنویت در قلب و ذهن انسان برشمردند و افزودند: بسیاری از کج روی ها، بدفهمی ها، ناامیدی ها، خیانت ها، دشمنی ها و تسلیم شدن در برابر طواغیت، به علت دوری از قرآن، و معنویت و معرفت ناشی از آن است.

ایشان با تأکید بر اینکه عمل به قرآن زمینه ساز عزت، رفاه، پیشرفت، قدرت، انسجام، سبک زندگی شیرین در دنیا و تأمین کننده ی سعادت آخرت است، خاطرنشان کردند: متأسفانه برخی سران کشورهای اسلامی به دستورات قرآنی عمل نمی کنند و به جای آنکه اَشداءُ علی الکفار باشند، نوکر و دنباله روی آمریکا و صهیونیست ها هستند و به جای رحماءُ بَینَهُم ، زمینه ساز اختلاف ها و جنگ ها همچون جنگ سوریه، یمن و کشتار مردم مسلمان شده اند.

رهبر انقلاب اسلامی، لازمه ی عمل به قرآن را یاد خداوند و تقوای الهی دانستند و با اشاره به شهدا به عنوان انسان هایی که در مرتبه ی عالی تقوا قرار دارند، گفتند: شهدای ما درس های زیادی را به ملت ایران دادند که نمونه ی بارز آن، پدیده ی کم نظیر حرکت عظیم مردمی برای کمک به مناطق سیل زده است.

حضرت آیت الله خامنه ای، امدادرسانی و کمک های مردمی به مناطق سیل زده ی گلستان، مازندران، ایلام، لرستان و خوزستان را شبیه حرکت جوانان در دوران دفاع مقدس خواندند و افزودند: این حرکت عجیب مردمی که این روزها شاهد هستیم، همانند روحیه ی فداکاری و شوق و ذوق جوانان در دهه ی شصت است.

ایشان این روحیه را نتیجه ی آموزه ها و درس های قرآنی برشمردند و با اشاره به دشمنی ها با جمهوری اسلامی ایران، تأکید کردند: اگرچه دشمنی ها و حجم و شدت آن بیشتر از گذشته به نظر می رسد اما این اقدامات و توطئه ها، نَفَس های آخر دشمنیِ دشمنان با جمهوری اسلامی است.

ایشان در پایان تأکید کردند: هرچه آن ها نسبت به ملت ایران شدت عمل بیشتری به خرج دهند و سخت تر بگیرند و هرچه از پایبندی ملت ایران به معارف قرآنی عصبانی شوند، اما این ملت در مقابل، قوی تر و قدرتمندتر خواهد شد و تمسّک خود را به قرآن بیشتر خواهد کرد.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت الاسلام خاموشی نماینده ی ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان گزارشی، گفت: سی و ششمین دوره ی مسابقات بین المللی قرآن کریم با شعار یک کتاب، یک امت و با هدف ایجاد فضای انس میان مسلمانان، زمینه سازی جهت ایجاد هویت اسلامی واحد در سایه ی آموزه های قرآن و ایجاد فضای وحدت بخش میان ملت های مسلمان در شهرهای تهران و قم برگزار شد.

وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در این دوره از مسابقات، افزود: در رویداد بزرگ قرآنی امسال 329 نفر از اهالی قرآن از 67 کشور جهان شامل مسابقه دهندگان، داوران، مهمانان ویژه و جمعی از اساتید و فعالان قرآنی حضور داشتند.

در ابتدای این دیدار تعدادی از اساتید و برگزیدگان مسابقات بین المللی قرآن کریم، آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کردند.

انتهای پیام/*

افزودن نظر