با دریافت استوارنامه سفیر جدید میانمار؛

تاکید روحانی بر بازگشت آوارگان مسلمان روهینگیا به کشورشان

تاکید روحانی بر بازگشت آوارگان مسلمان روهینگیا به کشورشان
رئیس‌جمهور با ابراز امیدواری به برقراری صلح و ثبات در میانمار، گفت: امیدواریم شرایطی فراهم شود که مسلمانان روهینگیا که ناچار به مهاجرت شده اند به سرعت و ایمن، به خانه‌های خود بازگردند.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز (شنبه) هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید میانمار در تهران، تاکید کرد: امیدواریم تلاش های انجام شده از سوی دولت میانمار به ثمر برسد و در این کشور ثبات و امنیت برقرار شود و آوارگان به کشورشان بازگردند. ما در این زمینه آماده همکاری هستیم.

روحانی تاکید کرد: ثبات و امنیت در یک کشور در سایه همکاری با همه اقوام و گروه های مختلف در آن کشور برقرار می شود.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه روابط بین ایران و میانمار وجود دارد، گفت: امیدوارم بتوانیم از همه این ظرفیت ها استفاده و بهره برداری کنیم و شاهد روابط نزدیک تری با کشور میانمار باشیم.

روحانی تاکید کرد: دو کشور می‌توانند در زمینه‌های مختلف خدمات فنی و مهندسی، سرمایه‌گذاری و تجارت و گردشگری برای توسعه و تعمیق روابط تلاش کنند.

"موکیو اونگ" سفیر جدید میانمار در تهران نیز در این دیدار با تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور کشورمان، گفت: میانمار و ایران روابط بسیار دوستانه ای دارند و زمینه های فراوانی برای همکاری در حوزه های مختلف از جمله سرمایه گذاری و تجارت، گردشگری، نفت و گاز و کشاورزی وجود دارد.

وی همچنین درخصوص وضعیت مسلمانان روهینگیایی، گفت: دولت میانمار همه تلاش های لازم برای بازگشت آوارگان به کشور را انجام داده و در این راستا تفاهمنامه ای با بنگلادش و همچنین آژانس های تخصصی سازمان ملل متحد امضا کرده است.

سفیر جدید میانمار در تهران با قدردانی از مواضع دولت ایران برای برقراری تعامل سازنده با کشورش، افزود: آماده پذیرش آوارگان هستیم و ترتیبات لازم اقتصادی و اجتماعی را برای آنها برقرار کرده ایم .

انتهای پیام

افزودن نظر