استاندار خراسان رضوی بر لزوم مشارکت اتاق بازرگانی تاکید کرد

استاندار خراسان رضوی بر لزوم مشارکت اتاق بازرگانی تاکید کرد
مشهد- استاندار خراسان رضوی گفت: بخش خصوصی توانمندی و ظرفیتهای گسترده ای دارد لذا اتاق بازرگانی می تواند در اجرای طرحها و برنامه های اقتصادی این استان مشارکت بیشتری داشته باشد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، استانداری خراسان رضوی روز شنبه به نقل از علیرضا رزم حسینی در دیدار رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران و خراسان رضوی در مشهد گزارش داد: شرط موفقیت حماسه اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی استفاده از ظرفیتهای داخلی، حمایت جدی از تولید ملی و فعالان اقتصادی بوده و تلاش ما نیز حرکت در همین راستا است.


وی افزود: برای نیل به این موفقیت باید همزمان سه رکن اصلی مثلث توسعه اقتصادی شامل بخش خصوصی و فعالان اقتصادی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و بخش اجرایی در کنار هم و در یک راستا قرار گیرند.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: کارکرد اصلی این سه ضلع استفاده کارآمد از ظرفیتها و توانمندی های همگان است و در این میان ائمه جمعه وعلما به عنوان رهبران معنوی جامعه می توانند این هم افزایی را تقویت کرده و در زمینه توسعه فرهنگ سرمایه گذاری و کارآفرینی در جامعه نقش محوری ایفا کنند.
وی گفت: امروز بیش از هر زمان به ایجاد هماهنگی، همدلی و تجمیع توان و ظرفیتها برای اثرگذاری بیشتر و بهتر در پشیبرد امور و بهبود شرایط جامعه نیاز است که امیدواریم در سایه همراهی همه بخشها تحقق یابد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران نیز در این نشست گفت: آمادگی کامل برای همکاری با استاندار جدید خراسان رضوی در راستای تحقق اهداف و برنامه های اقتصادی را داریم.
غلامحسین شافعی از طرحهای توسعه اقتصادی جدید در خراسان رضوی استقبال و بیان کرد: اجماع، ایجاد همدلی و هماهنگی بین بخشی و ظرفیتهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می تواند به پیشبرد بهتر و سریعتر امور بیانجامد و شکل گیری طرح مثلث اقتصادی به توسعه در استان کمک کند.
وی ادامه داد: بخش خصوصی در خراسان رضوی از جمله بنگاههای تجاری، کشاورزی، صنعتی و معدنی آماده همکاری با استاندار جدید استان هستند.
استاندارخراسان رضوی سه روز پیش نیز در مراسم معارفه خود با حضور وزیر کشور اعلام کرده بود: باید تفکر بخش خصوصی در اقتصاد استان حاکم شود و در این راستا برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن می کنیم. در خراسان رضوی باید از ظرفیت اتاق بازرگانی نیز به خوبی استفاده کرد.
8005/1858

افزودن نظر