رئیس‌کل دادگستری استان زنجان:

امنیت روانی مردم نباید به خطر بیافتد

امنیت روانی مردم نباید به خطر بیافتد
رئیس‌کل دادگستری استان زنجان گفت: اطلاع‌رسانی در موضوعات مرتبط با پرونده‌های قضایی باید از طریق شورای اطلاع‌رسانی انجام گیرد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی در اولین جلسه شورای اطلاع‌رسانی قوه قضائیه افزود: تشکیل شورای اطلاع‌رسانی برای پایش اخبار و اطلاعات قوه قضائیه یک امر ضروری بود، چون همه ما در انتشار اخبار دستگاه قضایی که با آبرو و حیثیت افراد سر و کار دارد، یک وظیفه و یک تکلیف قانونی داریم و بایستی با انتشار اخبار اذهان عمومی را نیز مدیریت کنیم، طوری نباشد که با انتشار یک خبر، جامعه دچار التهاب و تنش شود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان قوه قضاییه بر اطلاع‌رسانی دقیق اقدامات و عملکرد دستگاه قضا تاکید کرد و ادامه داد: اطلاع‌رسانی فقط گفتن خبر در صدا و سیما و رسانه‌ها نیست، بلکه یک کار هنری و جذاب است، تا جایی که مردم برای شنیدن خبر علاقه داشته باشند.

این مسئول اظهار کرد: اگر ما امروز در امر اطلاع‌رسانی در صحنه نباشیم جای ما خالی نخواهد ماند و جای ما را افرادی پر و میدان‌داری خواهند کرد تا جایی که ممکن است خواست خودشان را به بدنه جامعه تزریق خواهند کرد که بایستی با حضور موثر و به‌موقع در میدان، عرصه را برای دشمنان تنگ کنیم.

وی با مهم برشمردن اخبار دستگاه قضایی برای اذهان عمومی گفت: در انتشار اخبار دستگاه قضایی همه جوانب باید مدنظر قرار گیرد تا از ورود بحران و التهاب به جامعه جلوگیری شود و از آنجایی که امنیت روانی مردم خیلی مهم است و این امر مهم نباید به خطر بیافتد.

صادقی‌نیارکی افزود: مدیریت و انتشار اخبار و اطلاعات دستگاه قضایی به عهده این شورا است، در موضوعات مرتبط با پرونده‌های قضایی، هیچ مرجعی حق اطلاع‌رسانی را ندارد.


انتهای پیام

افزودن نظر