تکلیف کنوانسیون های مرتبط با AFTFتا یکماه دیگر روشن می شود

تکلیف کنوانسیون های مرتبط با AFTFتا یکماه دیگر روشن می شود
شهرکرد - رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال ایرنا که سرانجام AFTF چه خواهد شد، گفت : تکلیف کنوانسیون های مرتبط با AFTF تا یک ماه دیگر روشن خواهد شد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، حشمت الله فلاحت پیشه روز جمعه در پایان سفر دو روزه خود به چهارمحال و بختیاری در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود : تصمیم گیری در خصوص این کنوانسیون ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد بود.


به گزارش ایرنا، لوایح مرتبط با کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) برای استاندارد سازی و ساماندهی نظام بانکی و ارتباط بانک های ایران با بانک ها و مؤسسات مالی دنیا هستند.
گروه ویژه اقدام مالی یک نهاد فراملی ناظر بر مقررات و قوانین کشورهای مختلف برای سنجش میزان کارایی آن‌ها در مبارزه با پولشویی است.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه 15 مهر 1397 با الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) موافقت کردند.
این لایحه شامل یک مقدمه، 28 ماده و یک پیوست است و بر اساس آن جمهوری اسلامی ایران الحاق به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم را با شروطی پذیرفت.
لوایح مرتبط با کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) برای استاندارد سازی و ساماندهی نظام بانکی و ارتباط بانک های ایران با بانک ها و موسسات مالی دنیاست.
از سوی دیگر در آبانماه امسال ، شورای نگهبان لایحه الحاق ایران را به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) خلاف شرع و قانون اساسی و مبهم دانست و آن را تایید نکرد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص SPVکه قرار بود به عنوان تبادل مالی از سوی اروپا ایجاد شود نیز گفت : طرف مقابل در این زمینه خیلی وقت گذارنی کرده است و باید راه های جایگزین را در این زمینه مد نظر داشت.
به گزارش ایرنا ، SPV به عنوان توافق مالی بین ایران و اتحادیه اروپا مطرح است.
فلاحت پیشه در خصوص توسعه همکاری تجاری ایران و عراق نیزجا گفت : در 9 ماهه گذشته بالاترین رشد تجارت با عراق از سوی بازرگانان ایرانی صورت گرفته است.
وی ابراز امیدواری کرد : اگر این روند با حمایت دولت انجام شود تا سال آینده رشد 50 درصدی در ماههای آینده در این زمینه محقق شود.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص مرز خسروی نیز گفت : در این زمینه دیدارهای میدانی از مرز خسروی در ایران و عراق انجام شد و حتی استحکامات ویران شده داعش نیز مشاهده شد و هیچ گونه ناامنی در این زمینه وجود ندارد و داعش در عراق تمام شده است.
به گزارش ایرنا، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در سفر به شهرکرد حوضه آبی زاینده رود از نزدیک دیدن کرد و در نشست با امام جمعه شهرکرد و نشست با سرمایه گذاران و تولید کنندگان این استان در اتاق بازرگانی استان حضور یافت.
2097

افزودن نظر