امامی کاشانی: اعتدال نکته صلاح در برابر فساد است

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه اعتدال نکته صلاح در برابر فساد است، گفت: فساد در روح، شهوت، کلام، شنیدن، امیال، درخواست ها و اموال سبب می شود انسان ها از حد اعتدال خارج شوند.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، «آیت الله محمد امامی کاشانی» در خطبه نخست نماز عبادی - سیاسی جمعه تهران در جمع نمازگزاران در مصلای امام خمینی (ره) افزود: در قرآن کریم، کلمه فساد و مفسد آمده است به گونه ای که فساد را به این معنا بر می شمارد که امری از نکته اعتدالش تکان خورد.


وی با بیان اینکه فساد ممکن است کم یا زیاد باشد، گفت: خداوند مال و ثروت را قوام جامعه و زندگی قرار داده است؛ به این معنا که برای همه مردم بوده و به فرد خاصی تعلق ندارد.
امام جمعه موقت تهران افزود: زمین، کشت، صنعت و تولید برای همگان است و فقط هر فردی به نسبت زحماتش از آنها بهره می برد؛ هر چند که امیال برای دریافت پول زیاد است اما باید مهار شود تا فسادی ایجاد نشود.
وی در ادامه با بیان اینکه حرص یک صفتی است که انسان را به باطل می کشاند، یادآور شد: شخص حریص به مقصد نمی رسد یعنی مرگ او را در بر می گیرد و نیز همیشه نگران، مضطرب و پریشان است.
امامی کاشانی خاطرنشان کرد: سرنوشت افراد حریص بر اساس قرآن، روسیاهی است و همین امر در مورد احتکار که معضل کنونی کشور است نیز صادق است یعنی محتکران علاوه بر رسوایی و بی آبرویی در این دنیا در آخرت نیز روسیاه خواهند شد.
وی ادامه داد: افرادی که در شهوت کسب مال حرام بیشتر هستند و اموال مردم را به امید فروش بیشتر جمع آوری می کنند، رو سیاه می شوند و خانه آنان در آخرت نیز مملو از کثافت های دنیوی آنان خواهد شد
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: هر چند که پیامد چنین رفتارهای در کشوری که دشمنانی همچون آمریکا و رژیم صهیونیستی دارد به طور حتم در نزد خدا معلوم و مشخص است؛ نزد قوه قضاییه نیز معلوم است.
وی از قوه قضاییه تشکر کرد که با قاطعیت مجازات محتکران را اعلام کرده و در امر رسیدگی به پرونده های اخلاگران اقتصادی نیز جدی است.
امامی کاشانی در ادامه با اشاره به خاطره ای از دیدارش با امام خمینی (ره) گفت: طی دیداری که با امام (ره) داشتم و در مورد بنی صدر مطالبی را بیان کردم؛ ایشان فرمودند که ناراحت نشوم، این انقلاب باقی می ماند و هر کسی بد کند، خودش از بین می رود.
وی خاطرنشان کرد: این نکته را به تمام سودجویان اعلام می کنم که زندگی خود و زن و بچه هایتان را در دنیا و آخرت روسیاه نکنید چرا که اینگونه خیانت ها به ملت بر روی نسل شما اثر خواهد گذاشت و در عالم برزخ به خوبی مشاهده خواهید کرد.
امام جمعه موقت تهران خطاب به اخلالگران اقتصادی افزود: کشور را متلاطم نکنید چرا که در سایه توجهات امام زمان (عج) از تمامی این گردنه ها نیز عبور خواهیم کرد اما شما در نهایت روسیاه خواهید ماند.
9187**1055

افزودن نظر