معاونان سیاسی عملکرد استانداری ها را دراختیار مردم قرار دهند

معاونان سیاسی عملکرد استانداری ها را دراختیار مردم قرار دهند
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: معاونان سیاسی استانداری ها اطلاعات صحیح از عملکرد این حوزه را در اختیار مردم قرار دهند و با تبلیغات نادرست رسانه های بیگانه مقابله کنند.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اسماعیل جبارزاده امروز- چهارشنبه- در همایش معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسر کشور با بیان این مطلب افزود: مشکلات عدیده ای در دستگاه های مختلف پیش می آید اما همه مشکلات در هر بخشی به استانداری ها ارجاع داده می شود و مردم از استانداری ها حل مشکلات خود را مطالبه می کنند، بنابراین با توجه به مشغله استانداران وظیفه رسیدگی و حل مشکلات استان ها بر عهده معاونان سیاسی است.


معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اینکه هر اتفاقی در سطح کلان کشور و استان ها رخ می دهد انتظار می رود که معاونان سیاسی ورود کنند، ادامه داد: در این راستا معاونان سیاسی بایستی به رصد اخبار و رسانه بپردازند و اهم اخبار را همراه با ارائه راه حل و تحلیل در اختیار استانداران قرار دهند.
جبارزاده با بیان این که معاونان سیاسی، عقل منفصل استانداران هستند، بیان داشت: این افراد باید بتوانند راه حل مسائل مبتلا به استان ها را پیدا کنند.
معاون سیاسی وزیر کشور یکی دیگر از انتظارات اصلی وزارت کشور از معاونان سیاسی استانداران سراسر کشور را ارتباط مستمر با ائمه جمعه، نمایندگان مجلس خبرگان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان ها اعلام کرد.
جبارزاده عنوان کرد: ارتباط مستقیم و بدون واسطه معاونان سیاسی، زمینه هماهنگی بخش های مختلف استان را فراهم می کند و فصل مشترک خدمت به مردم می شود، ضمن این که در بسیاری از مسائل نیز می توان از آنها استمداد کرد.
معاون سیاسی وزیر کشور افزود: هرچه بیشتر افراد را همراه خود کنید کارها روان تر و مشکلات سریع تر انجام خواهد شد. معاونت سیاسی به دنبال اعتلای عزت و امنیت مردم است و سعی دارد تا بدون هیچ حاشیه و جدلی به اهداف خود برسد.
جبارزاده خاطرنشان کرد: هیچ کسی برای اجرای منشور گفت وگوی سیاسی مناسب تر از معاونان سیاسی نیست.
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: یکی از مشکلات ما عدم توجیه مردم نسبت به مسائل و مشکلات کشور است که با این کار می توان زمینه همراهی مردم با تصمیمات و اقدامات دولت را فراهم کرد.
جبارزاده با بیان این که باید از پتانسیل صدا و سیمای استان ها بهره برد، گفت: معاونان سیاسی بایستی با استفاده از ظرفیت پخش برنامه های سیاسی و میزگرد و نشست خبری به زبان محلی، اطلاعات صحیح از عملکرد استانداری ها را در اختیار مردم قرار دهند و با تبلیغات نادرست رسانه های بیگانه مقابله کنند.
معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر این که حفظ روابط صمیمانه با اعضای شورای تامین استان ها هم از وظایف معاونان سیاسی است، گفت: در صورت ایجاد پیوند برادری و دوستی با اعضای شورای تامین در زمان بروز اتفاقات پیش بینی نشده، می توان با همکاری و همراهی آنها مسائل را حل کرد.
وی تغذیه فکری فرمانداران و ایجاد ارتباط دوسویه با فرمانداران و بخشداران را از دیگر وظایف معاونان سیاسی دانست و تاکید کرد: معاونان سیاسی استان ها علاوه بر ارتباط مستمر با سایر مسئولان استان، به ارزیابی مسائل استان بپردازند و با اعزام بازرسان به سراسر استان در جریان بدون واسطه نظرات و مشکلات مردم قرار گیرند.
جبارزاده با بیان این که مردم از برخی بی توجهی ها به آنان هنگام مراجعه به ادارات ناراضی اند، گفت: معاونان سیاسی تا آن جایی که می توانند این مسائل را حل کنند و در این راستا جلب رضایت مردم را اولویت کاری خود قرار دهند.
سیام*3061*1449

افزودن نظر