تاکید یک فعال فرهنگی بوسنیایی بر وحدت اسلامی در مقابله با تروریسم

عضو سازمان فرهنگی و مسائل راهبردی از کشور بوسنی گفت: برای مقابله با اقدام های مخرب گروه های تروریستی و تروریسم جهانی و منطقه ای، حفظ وحدت بین امت اسلامی یک ضرورت است.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، عبدالله شبر که برای شرکت در جشن های سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دهه فجر انقلاب اسلامی ایران به تهران سفر کرده، در حاشیه نشست شورای مشورتی اجلاس جهانی محبان اهل بیت(ع) در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا در خصوص مقابله با تروریسم اظهار داشت: امروز، ما دلایل بسیاری داریم که ایجاد و حفظ این وحدت را با اهمیت تر از گذشته می کند و آن این است که گروه های تروریستی با اقدام های غیر منطقی خود با اشاعه ترس و تخریب به دنبال نشان دادن چهره نازیبایی از اسلام هستند و در این میان وظیفه ما به عنوان امت واحد اسلامی این است که مقابل اقدامات مخرب تروریستی بایستیم و وحدت خود را حفظ کنیم.


وی تصریح کرد: تروریست ها با حمایت های غرب و آمریکا به دنبال گسترش اقدام های مخرب خود هستند و در این میان مسلمانان و کشورهای اسلامی وطیفه دارند با هم متحد باشند.
شبر همچنین در خصوص نقش ایران در مقابله با گروه های تروریستی در کشورهای منطقه گفت: من از طریق رسانه ها اخبار مربوط به مبارزات علیه داعش را می خواندم. قاسم سلیمانی انسانی باهوش است و موفقیت های بسیاری در مقابله با تروریست ها با هدایت های وی به دست آمده است.
وی همچنین با اشاره به رابطه خوب قاسم سلیمانی و سیدحسن نصرالله، موفقیت های حاصله در لبنان را ماحصل این رابطه و همکاری خوب این دو دانست.
این فعال فرهنگی و سیاسی بوسنیایی گفت: ایران به عنوان یک کشور اسلامی بویژه در زمینه اهل بیت دارای اهمیت فراوانی است و معتقدم مبانی اسلام راه حل بسیاری از مشکلات نه تنها در بین مسلمانان که جهان است.
وی افزود: اسلام دلیل های روشنی برای تداوم حیات بشری و حل بسیاری از مسائل پیش روی مردم جهان دارد که و ایران از این حیث دارای اهمیت است که اسلام را در دنیا گسترانیده است.
به گزارش ایرنا، کمیته مشورتی و مقدماتی محبان اهل بیت (ع) با حضور نمایندگانی از 40 کشور شیعه و سنی جهان روز گذشته -دوشنبه- در هتل انقلاب تهران برگزار شد.
این اجلاس برای انجام مشورت هایی به منظور تشکیل شورای عالی مجمع محبان اهل بیت (ع) است که به زودی تشکیل می شود.
سیام**6984** گفت و گو: امیر خانزاده**انتشار:کاردان

افزودن نظر