مارکو روبیو: نباید ادامه اجرای برجام باعث کنار گذاشته شدن ابزار تحریم علیه ایران شود

سناتور جمهوری‌خواه فلوریدا پس از تمدید تعلیق تحریم‌ها از سوی ترامپ در چارچوب برجام اعلام کرد که نباید اجازه دهیم برجام باعث کنار رفتن ابزار قدرتمند تحریم‌ها علیه ایران شود.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه در پیامی توییتری نوشت: تحریم‌های امروز علیه افراد ایرانی بسیار مهم بود. اما ما نمی‌توانیم به توافق پر نقص اوباما با ایران اجازه دهیم تا ابزار قوی تحریم که توانایی کاهش نقض حقوق بشر در ایران، اشاعه تسلیحات و حمایت از تروریسم دارد را کنار بزند.

دونالد ترامپ برای سومین باز از زمانی که به ریاست‌جمهوری آمریکا رسیده است در چارچوب برجام تعلیق تحریم‌ها علیه ایران را تمدید کرد.

این درحالی است که ترامپ در 11 اکتبر 2017 از اعلام پایبندی ایران به برجام خودداری کرد و همه طرف‌های این توافق هسته‌ای را به خروج از آن تهدید کرد و از آنها خواست که این توافق بر اساس شرایط مورد نظر وی اصلاح شود. اما این درخواست ترامپ حتی از سوی کنگره آمریکا مورد توجه قرار نگرفت و از سویی طرف‌های اروپایی رایزنی‌های گسترده‌ای را برای منصرف کردن کنگره از پرداختن به درخواست ترامپ انجام دادند.

با این حال هنوز مشخص نیست که ترامپ با اعلام تمدید تعلیق تحریم‌ها، پایبندی ایران به تعهداتش طبق برجام را تایید کرده است یا خیر.

انتهای پیام

افزودن نظر