تاکید بر گسترش مناسبات پارلمانی میان ایران و ترکیه برای توسعه روابط دوجانبه

تاکید بر گسترش مناسبات پارلمانی میان ایران و ترکیه برای توسعه روابط دوجانبه
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در دیدار سفیر ترکیه در تهران گفت: گسترش هرچه بیشتر مناسبات پارلمانی، نقش مهمی را در توسعه همه‌جانبه ‌روابط دوکشور ایفاء خواهد کرد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، حسین امیرعبداللهیان امروز -سه‌شنبه- و در آستانه برگزاری دهمین نشست مجالس عضو مجمع آسیایی«APA» در استانبول با «رضا هاکان تکین» سفیر ترکیه در تهران دیدار و گفت وگو کرد.


دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در این دیدار با اشاره بر اهمیت مناسبات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه افزود: «سیاست جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در مبارزه با تروریسم و رایزنی‌های منظم و مستمر سیاسی و پارلمانی میان مقامات دوکشور در شرایط کنونی منطقه حائز اهمیت است.»
امیرعبداللهیان در ادامه، برگزاری دهمین نشست مجمع عمومیAPA که هفته‌آینده در استانبول ترکیه برگزار می‌شود را در شرایط حساس کنونی منطقه، مهم دانست.
وی همچنین بر ضرورت همکاریهای همه جانبه بخش های اقتصادی - بازرگانی دو کشور تأکید کرد.
** علاقه‌مند به گسترش روابط آنکارا- تهران هستیم
«رضا هاکان تکین» سفیر ترکیه در تهران نیز در این دیدار با همسو دانستن دیدگاه های دوکشور نسبت به موضوعات و مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای، همکاری بیشتر در چارچوب منافع مشترک را مورد تأکید قرار داد.
وی افزود: «همکاریهای پارلمانی ایران و ترکیه در مجامع‌بین‌المللی همواره در بهترین سطح قرار دارد.
سفیر ترکیه افزود: «ترکیه علاقه‌مند به گسترش روابط دوجانبه و ارتقای سطح مناسبات با جمهوری اسلامی ایران است و در همین زمینه استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود حائز اهمیت است.»
به گزارش خانه ملت، در این دیدار، طرفین بر اهمیت توجه کشورهای اسلامی به وضعیت اسفبار مسلمانان در میانمار، شرایط انسانی یمن و تمرکز بر حل و فصل سیاسی بحران ها تأکید کردند.
سیام**3070**1449**تنظیم: داود نخ کوب نیاسر**انتشار دهنده: امیر کاردان راد

افزودن نظر