همه دردادگاه افکارعمومی باید پاسخگو باشند/مدیران نمی توانند دور خود حصار بکشند

همه دردادگاه افکارعمومی باید پاسخگو باشند/مدیران نمی توانند دور خود حصار بکشند
بجنورد- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی از افکار عمومی به مثابه دادگاهی یاد کرد که همه باید در برابر آن پاسخگو باشند، گفت: امروز دیگر مدیری نمی تواند به دور خود حصار بکشد بلکه همه باید در برابر رسانه ها و مردم باشند.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، مهرداد ابراهیمی پنجشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استانداری خطاب به فرمانداران و مجموعه مدیران ستادی استانداری گفت: افکار عمومی امروزه از چنان جایگاهی برخوردار است که به تعبیری، هم می تواند تاج بر سر افراد بگذارد و هم تاج از سر آنان بردارد.


وی ادامه داد: در دنیای کنونی که دولت ها با فشار افکار عمومی دست به تغییرات می زنند، در واقع این رسانه ها هستند که با جهت دهی به افکار و عقاید مردم، دولت ها را ناگزیر به انجام تغییرات می کنند.
وی با اشاره به تاثیرگذاری شگرف و قدرت نفوذ رسانه ها در دنیای معاصر، جنگ رسانه ای را از مصادیق جنگ نرم دانست و افزود: سربازان این جنگ آرام و بدون خونریزی، متخصصان و استراتژیست های تبلیغات و ژنرال های آن، پروفسورهای کالج ها و سیاستمداران و راهبردنویسان سرویس های جاسوسی کشورها هستند که با بمباران تبلیغاتی ملت ها، فشار افکار عمومی روی دولت ها را موجب می شوند که به ایجاد تغییرات منجر می شود.
رئیس شورای اطلاع رسانی استانداری خراسان شمالی با ذکر نمونه هایی از قدرت رسانه و جنگ نرم نظیر تبلیغات گوبلزی در دوران هیتلر یا راهبردی رسانه ای پنتاگون در جنگ اول خلیج فارس و اشغال نظامی عراق، توجه مدیران حاضر در نشست را به موضوع جنگ رسانه ای جلب کرد.
دکتر ابراهیمی با اشاره به جریان رسانه ای و تبلیغی منفی علیه نظام و دولت در داخل و خارج کشور تصریح کرد: با وجود همه محدودیت ها و ضعف در امکانات رسانه ای، باید عملکرد دولت را به اطلاع همگان برسانیم.
وی تاکید کرد: مدیران باید دائم خود را در معرض اخبار قرار دهند و به طور خاص، به اهمیت و نفوذ فضای مجازی توجه داشته باشند و به شکل ویژه ای اخبار رسانه های منتقد را پیگیری کنند تا نقاط ضعف پوشش داده شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار از جمله چالش های عرصه مدیریت رسانه در شرایط کنونی را انحصار رسانه ای جریان های رقیب، کم توجهی به ظرفیت بخش خصوصی، کمبود نیروی متخصص در روابط عمومی ها و نبود یا ضعف قوانین حمایتی از رسانه ها برشمرد.
ابراهیمی با اشاره به تاکیدهای مکرر استاندار مبنی بر ممنوعیت شکایت از رسانه ها گفت: حمایتی نظیر حمایت های استاندار خراسان شمالی از رسانه ها را در دیگر نقاط کشور سراغ نداریم.
وی لزوم تعامل بیشتر مدیران بویژه فرمانداران با رسانه ها را یادآور شد و ضمن تاکید بر ضرورت احاطه آنان به مسائل گوناگون، در عین حال خواستار آن شد تا هر کس در حوزه تخصصی خود اظهارنظر کند.
وی با اشاره به سخنی از حضرت امام(ره) درباره لزوم انعکاس دستاوردهای مسئولان به مردم، اذعان کرد: ما به دلایل مختلف در اطلاع رسانی ضعیف عمل می کنیم و همین باعث می شود انتقادهای رسانه ها از دولتمردان زیاد شود.
در این نشست، دکتر ابراهیمی حکم ریاست شورای اطلاع رسانی استانداری خراسان شمالی را از استاندار دریافت کرد.
تشریح سیاست های دولت در حوزه اطلاع رسانی و هماهنگ سازی شیوه عمل مدیران، ساماندهی وضعیت جاری اطلاع رسانی در استان، چاره جویی برای حل مشکلات قانونی و محدودیت های رسانه ای از وظایف این شوراست.
6042

افزودن نظر