یادداشت اعتراضی فراکسیون حزب‌الله به رفتار سفیر آمریکا

اعضای فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان یادداشت اعتراضی خود را در واکنش به تحرکات سفیر آمریکا تقدیم وزیر خارجه لبنان کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، اعضای فراکسیون حزب الله در پارلمان لبنان الوفاء للمقاومه امروز به دیدار ناصیف حتی وزیر خارجه لبنان رفتند و یادداشتی اعتراضی در واکنش به رفتار های دوروتی شیا سفیر آمریکا در لبنان تقدیم وی کردند.

بر اساس گزارش العهد ، نمایندگان مذکور در این یادداشت اعلام کرده اند، رفتار دروتی شیا باید بر اساس توافقنامه وین امضا شده در تاریخ ۱۸ آوریل ۱۹۶۱ باشد که دیپلمات ها را به احترام به قوانین کشوری که در آن مشغول هستند و نیز عدم مداخله در امور آن کشور ملزم می کند.

در ادامه آمده: این بسیار ناپسند است که سفیر آمریکا در لبنان اظهاراتی درباره برخی مسایل بیان کند که لبنانی ها را علیه یکدیگر تحریک کند. فتنه انگیری و تحریک کردن در تناقض با بند ه ماده سوم توافقنامه مذکور است.

فراکسیون مذکور اعلام کرد، اگر سفیری اظهاراتی مشابه اظهارات سفیر آمریکا در لبنان بیان می کرد اقداماتی سریع علیه وی اتخاذ می شد که کمترین آن ها فراخواندن و تسلیم یادداشت رسمی با لحن تند به وی بود.

فراکسیون الوفاء للمقاومه ضمن محکوم کردن اظهارات دروتی شیا اعلام کرد، وی باید حد خود را بداند، دولت لبنان حاکمیت و ملت لبنان کرامت دارد و ابدا نباید در برابر این اظهارات تحریک آمیز سستی به خرج داد یا تبانی کرد.

شیا اخیرا در گفتگو با شبکه ای سعودی اظهارات تندی علیه حزب الله و دبیرکل آن مطرح کرد. این رفتار باعث شد یک قاضی لبنانی حکم ممنوعیت وی از مصاحبه با رسانه های لبنانی را صادر کند، اما این قاضی بعدا ناچار به استعفا شد.

افزودن نظر