باید دولت سعودی را برای بازسازی قبور «ائمه بقیع» تحت فشار قرار دهیم

معان اول رئیس پارلمان عراق تاکید کرد که باید دولت عربستان سعودی را برای بازسازی قبور ائمه بقیع تحت فشار قرار داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، حسن کریم الکعبی معاون اول رئیس پارلمان عراق روز دوشنبه از دولت سعودی خواست تا بازسازی قبور ائمه بقیع را از سر بگیرد.

وی همچنین تخریب قبور ائمه بقیع را فاجعه بزرگ توصیف کرده و از دولت عراق خواست در راستای فشار بر دولت سعوی برای بازسازی قبور این ائمه اقدام کند.

الکعبی از جامعه بین المللی و سازمان های مربوطه و همچنین تمام کشور های عربی و اسلامی خواست تا در این زمینه به پا خواسته و به صورت فعال عربستان سعودی را برای این اقدام تحت فشار قرار دهند.

این نماینده عراقی گفت که احترام به مذاهب اسلامی و اعتقادات ملت ها باید مقامات سعودی را وادار به ساخت ضریح های مقدس و پایان دادن به صفحه ای سیاه کند که ده ها سال طول کشیده و سرشار از درد و رنج بوده که هر سال برای مسلمانان تکرار می شود.

قبرستان بقیع مدفن چهار امام معصوم (ع) و همچنین یاران پیامبر اعظم (ص) و بزرگان دین به شمار می رود که در عاشورای ۱۲۲۱ قمری برای نخستین بار توسط وهابیت تخریب و پس از ۱۳ سال مجدد بنای حرم های آن ساخته شد، اما در هشتم شوال ۱۳۴۴ قمری برای دومین بار تخریب شد و با وجود اعتراضات مسلمانان و موافقت سعودی ها برای بازسازی این مکان مقدس، همچنان قبرستان بقیع به همان شکل است و وهابیت با اعمال محدودیت هایی، مسلمانان را از زیارت ائمه بقیع (ع) محروم کرده اند.

افزودن نظر