عباسپور: قانون‌گذاری درست، باعث بسته شدن روزنه‌ها می‌شود/ مبارزه با فساد راه ورود به عدالت اجتماعی

نماینده بوئین زهرا در مجلس گفت: مجلس باید در بحث قانون‌گذاری دقت لازم را داشته باشد یعنی روزنه‌های سوء استفاده و فساد را ببندد تا از این شکاف‌ها سوءاستفاده‌هایی رخ ندهد.

روح الله عباسپور، نماینده بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجو، اظهار داشت: شعار اساسی و اصلی جمهوری اسلامی از همان ابتدا عدالت اجتماعی بوده است و در جهت تحقق آن گام برمی دارد.

وی ادامه داد: همان طور که مقام معظم رهبری بیان کردند که در این سال ها نتوانسته ایم در عدالت نمره خوبی کسب کنیم به این علت است که در این مدت دولت ها و دستگاه های اجرایی نتوانسته اند خوب و درست عمل کنند.

نماینده بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر مجلس یازدهم بخواهد در مسئله عدالت اجتماعی ورود کند باید از مبارزه با فساد شروع کند.

عباسپور با بیان اینکه مجلس باید راهکار هایی را برای مبارزه با فساد ایجاد کند و در آن جدی باشد، گفت: یکی از دلایلی که در جامعه فساد و بی عدالتی به وجود می آید به این علت است که مجلس در نقش نظارتی خود خوب عمل نکرده است.

وی افزود: اگر مجلس در بحث نظارتی خوب عمل کند و جدی باشد و دولت ها را وقتی که از ریل خارج می شوند به ریل قانون گذاری برگرداند فساد به وجود نمی آید.

این نماینده مجلس بیان داشت: مجلس باید در بحث قانون گذاری دقت لازم را داشته باشد یعنی روزنه های سوء استفاده و فساد را ببندد تا از این شکاف ها سوءاستفاده هایی انجام نشود.

عباسپور با اشاره به حقوق های نجومی، تصریح کرد: بحث قانون خدمات کشوری دارای روزنه هایی بود که افراد سوءاستفاده گر از این روزنه ها استفاده کرده و مسئله حقوق های نجومی را رقم زدند، زیرا این روزنه ها طوری هستند که به این اتفاقات وجهه قانونی می بخشند.

وی تاکید کرد: مجلس دو وظیفه اصلی دارد یکی از آن ها مبحث قانون گذاری و دیگری نظارت است یعنی مجلس باید در بحث قانون گذاری دقت نظر داشته باشد و روزنه های رانت خواری و سوءاستفاده را ببندد.

نماینده بوئین زهرا در مجلس گفت: یک از بازو های قدرتمند مجلس در بخش نظارت دیوان محاسبات است. اگر دیوان محاسبات خوب عمل کند و کنترل های خوبی بر روی دستگاه ها داشته باشد دیگر این سوءاستفاده ها به وجود نمی آید.

عباسپور تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات مجلس در رفع شکاف های عدالت اجتماعی این است که در بحث قانون گذاری باید طوری عمل کند که به نفع مستضعفین و اقشار آسیب پذیر جامعه باشد.

افزودن نظر