۲۳۰ نفر در حوادث آبان ماه کشته شدند

رییس سابق کمیسیون امنیت ملی با اشاره به تعداد جانباختگان حوادث آبان، گفت: در این حوادث ۲۳۰ نفر کشته شدند که ۶ نفر از آنها مامورین رسمی امنیتی بودند.

مجتبی ذوالنور رییس سابق کمیسیون امنیت ملی در حاشیه جلسه کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی کرونا در جمع خبرنگاران با اشاره به تعداد فوتی های حوادث آبان ۹۸، اظهار کرد: حادثه آبان ۹۸ یک حادثه طبیعی بود از این جهت که مردم میتوانند به برخی مسائل اعتراض داشته باشند.

وی با اشاره به تعداد جانباختگان حوادث آبان، گفت: در این حوادث ۲۳۰ نفر کشته شدند که ۶ نفر از انها مامورین رسمی امنیتی بودند.

ذوالنور گفت :۲۰ درصد جانباختگان در قالب نیروهای عمل کننده برای نظم و امنیت در صحنه بودند. ۷ درصد کسانی بودند که در درگیری های مستقیم با نیروهای امنیتی کشته شدند.

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم گفت: ۱۶ درصد کشته شدگان ناشی از حمله به مراکز امنیتی و نظامی بودند. ۹۲ مرکز مورد تعرض قرار گرفتند. ۳۱ درصد جانباختگان به دلیل حمله به مراکز عمومی کشته شدند.

ذوالنور تاکید کرد: ۲۶ درصد کسانی هستند که جزو معارضین نبودند و به طرز نامعلوم جان باختند. ۲۲ درصد از جانباختگان کسانی هستند که سابقه محکومیت کیفری داشتند.

ادامه دارد …

افزودن نظر