لاجوردی: مسئولان می‌گفتند تمام مشکلات اقتصادی کشور با برجام حل می‌شود

منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از انتقادات مهم به رئیس‌جمهور در شرایط فعلی، حضور کم‌رنگ وی در محل کار خود است. در این شرایط لازم است که آقای روحانی هر روز برای حل اين مسئله، جلسه‌ای داشته باشد تا در جزئیات اتفاقات قرار بگیرد.

زهره سادات لاجوردی، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به عملکرد دولت در مهار بحران ویروس کرونا، اظهار داشت: انتقادات جدی به دولت در خصوص مدیریت بحران كرونا وارد است؛ زمانی که تشخیص داده می شود که این موضوع جدى است و شيوع آن می تواند بحران ايجاد كند، ديگر نباید تنها به توصیه کردن اكتفا کرد و نیازمند اقدامات گسترده پیشگیرانه است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط حساس از دولت انتظار می رفت که مدیریت ستاد مقابله با بحران كرونا را در ابتدا کار، شخص رئیس جمهور بر عهده می گرفت و نه به يك وزارت خانه سپرده شود. رئیس جمهور به عنوان رئیس کابینه دولت، قدرت بیشتری براى هماهنگى وزرا دارد. یکی از انتقادات مهم به رئیس جمهور در شرایط فعلی، حضور کم رنگ وی در محل کار خود است؛ در این شرایط لازم است که آقای روحانی هر روز برای حل اين مسئله، جلسه ای داشته باشد تا در جزئیات اتفاقات قرار بگیرد.

لاجوردی افزود: در سال گذشته نیز، شاهد بودیم که متأسفانه در برخی از مسئولین دولتی، روحیه انقلابی به چشم نمی خورد و با بی تدبیری خود نه تنها زمینه را برای پیشبرد اهداف نظام آماده نمی کنند بلكه خواسته یا ناخواسته زمینه آشوب و فتنه را نیز مهیا می کنند؛ ازجمله این موارد می توان به ماجرای اصلاح قیمت بنزین درنهایت بی تدبیری اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه نباید از نقش مشورتی با نخبگان غافل شد، تأکید کرد: دولت برای افزایش قیمت بنزین، اذهان عمومی را از قبل توجيه نکرد و بدون مشورت با نخبگان، نمایندگان مجلس و نهادهای مردمی قيمت بنزین را افزایش داد، این در حالی است که می توانست یارانه بنزین را قبل از گرانی، واریز و زمینه را برای پذیرش عمومی این مسئله آماده کند.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در خصوص معاهده FATF و لوایح آن، گفت: برخی از دولتی ها عدم الحاق ايران به FATF را مساوى با تعطيلى كشور می دانند و همه مشکلات اقتصادی فعلى و آتى موجود را با همین مسئله گره می زنند. تجربه سرنوشت برجام بايد نصب العين ما قرار بگيرد، مگر قرار نبود برجام تمام تحریم های علیه کشورمان را لغو كند؛ مسئولان می گفتند که تمام مشکلات اقتصادی ما با برجام حل می شود اما نه تنها اين مشكلات حل نشد، بلكه عدم استفاده از توان و ظرفیت های داخلی، مشکلات مردم را چندین برابر کرد.

وی ادامه داد: اگر معاهده FATF را بپذيريم، مكلف می شویم که نهايت همكارى را با گروه ویژه اقدام مالی داشته باشيم و در حقيقت باید اطلاعات مملكت را به آن ها بفروشیم. این نکته را باید در نظر گرفت که غربی ها به هيچ کدام از قول و وعده های خود عمل نمی کنند.

افزودن نظر