اظهارات مقامات انگلیسی درباره وضعیت بوریس جانسون پس از انتقال به «آی‌سی‌یو»

تنی چند از مقامات انگلیسی در گفتگو با رسانه‌ها توضیحاتی را درباره شرایط جسمی نخست‌وزیر این کشور که به کرونا مبتلا شده و از شب گذشته در پی تشدید علائم بیماری‌اش به بخش مراقبت‌های ویژه انتقال یافته است، ارائه کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از رویترز، یک سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس روز سه شنبه اعلام کرد که وضعیت جسمی بوریس جانسون نخست وزیر این کشور که از شب گذشته به دلیل تشدید علائم بیماری اش در بخش مراقبت های ویژه بستری شده، پایدار است.

این مقام انگلیسی با اشاره به پایدار بودن وضعیت جسمی بورس جانسون پس از سپری کردن بیش از 24 ساعت در بخش مراقبت های ویژه، اعلام کرد که بوریس جانسون برای اینکه تحت نظارت دقیق پزشکان قرار داشته باشد همچنان در بخش مراقبت های ویژه بستری خواهد بود.

بوریس جانسون که به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) مبتلا شده است، یکشنبه شب به بیمارستانی در لندن منتقل شد و مقامات انگلیسی در ابتدا ادعا کردند که وی تنها برای انجام آزمایش های تکمیلی در بیمارستان بستری شده است. اما دوشنبه شب خبر انتقال بوریس جانسون به بخش مراقبت های ویژه به دلیل وخامت وضعیت جسمی وی در صدر اخبار رسانه های انگلیس قرار گرفت.

دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس که به طور موقت وظایف نخست وزیری را بر عهده گرفته است، ساعتی پیش اعلام کرد که بوریس جانسون پس از انتقال به بخش مراقبت های ویژه تحت اکسیژن درمانی قرار گرفته است، اما اکنون بدون کمک دستگاه های تنفس مصنوعی، تنفس می کند.

یکی دیگر از مقامات دولت انگلیس که رویترز به نامش اشاره ای نکرده نیز گفته است که تا روز چهارشنبه (فردا) هیچ اطلاعات رسمی تازه ای درباره وضعیت جسمی بوریس جانسون منتشر نخواهد شد.

افزودن نظر