روحانی: ۴میلیون تُن کالا وارد کشور خواهد شد/ کرونا ممکن است تا ماه‌های آینده یا تا پایان سال باشد

رئیس جمهور گفت: در روزهای آینده ۴میلیون تن کالا وارد کشور خواهد شد و حرکت خوبی برای بازار ما خواهد بود.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز،

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد اقتصادی دولت از مردم ایران که در روز طبیعت به پروتکل ها توجه کردند تشکر کرد و گفت: این مراعات و همکاری اساس کاری است که به نقطه باثباتی دست پیدا کنیم و همه تلاش ها برای این است که فوتی ها کاهش پیدا کند و خانواده های داغداری را کمتر شاهد باشیم و مردم سلامت خود را در روزهای آینده شاهد باشند.

وی افزود: جلسه امروز ما اقتصادی و در رابطه با شرایطی که در آن قرار داریم و تأمین نیازمندی ها بود. به صاحبان کالا اعلام خواهد شد که چگونه کالاهایشان را از گمرک دریافت کنند. در جلسه امروز تصمیم خوبی اتخاذ شد و در روزهای آینده 4 میلیون تن کالا وارد کشور خواهد شد و حرکت خوبی برای بازار ما خواهد بود. در گمرک کالای دیگری هم وجود دارد که کالاهای اساسی نیست، اما نیاز تولید است که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت و وزارت صمت لیست آن کالاها را مشخص خواهد کرد تا آزاد شود.

روحانی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی ترتیبات خاصی پیش بینی کرده تا ارز آن کالاها تأمین شود و تخلیه بنادر انجام بگیرد و کالاها در دسترس مردم قرار بگیرند. در این جلسه بحثی هم در مورد تولیدات داخلی از جمله گندم انجام گرفت که امسال محصول خوبی خواهیم داشت و به تدریج درو و خریداری می شود. در خصوص نحوه خریداری گندم تصمیم گیری شد.

رئیس جمهور گفت: همچنین نسبت به منابع ارزی اقداماتی که وزارت خارجه باید انجام بدهد، تصمیم گیری شد. روابط تجاری با کشورهای همسایه و پروتکل های بهداشتی که باید مراعات بشود هم بحث شد. بحث دیگری هم مطرح شد که تصمیم نهایی آن در اختیار ستاد کرونا خواهد بود و آن هم چگونگی کسب وکارها بعد از بیستم فروردین خواهد بود. بحث اقتصادی آن در اینجا شد و بحث اصلی در وزارت کشور انجام خواهد گرفت و بعد در روز یکشنبه در ستاد ملی کرونا بحث خواهیم کرد.

حجت الاسلام روحانی بیان داشت: سلامت مردم برای ما مهم است و مبارزه با فقر هم همچون مبارزه با کرونا برای ما مهم است. ان شاءالله تصمیمات نهایی در روز یکشنبه اتخاذ خواهد شد و به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی عنوان کرد: باید تشکر کرد از همه کسانی که در ایام تعطیلات در مراکز تولیدی مشغول فعالیت بودند. اقدامات خوبی انجام گرفته است. دیشب با وزارت بهداشت در تماس بودم. اکثر نیازمندی ها در داخل تامین می شود. از همه تولیدکنندگان و بخش های دیگر هم که مواد غذایی را تأمین می کنند باید تشکر کرد. از بانک های کشور هم تشکر می کنم. برای آینده و برای کسب وکارها بار سنگینی را روی بانک مرکزی گذاشتیم تا فشاری که بر کسب وکارها وارد آمده با تصمیمات اتخاذشده کمتر شود. از پلیس و هلال احمر نیز که این روزها بسیار فعال هستند و برای سلامت مردم فعالیت می کنند، تشکر می کنم.

روحانی در پایان تأکید کرد: مسئله کرونا مسئله ای نیست که در فلان روز تمام بشود. کرونا ممکن است تا ماه های آینده یا تا پایان سال با ما باشد. باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم. ان شاءالله با یاری یکدیگر از این مرحله عبور خواهیم کرد.

ادامه دارد... .

انتهای پیام/

افزودن نظر