عابدینی: نظام سلطه در ترور سردار سلیمانی به اهداف خود نرسید / خون حاج قاسم هم برای دشمن مشکل ساز شد

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: روند حاکم بر خاورمیانه پس از ترور سردار سلیمانی نشان می دهد که نظام سلطه در این شرایط ت نه تنها به اهداف خود نرسیده است بلکه خون حاج قاسم سلیمانی بیش از نَفس او برای این نظام غربی، عبری و عربی مشکل ساز خواهدشد.

شاید به قدرت بتوان سالی که گذشت را یکی از پرتلاطم ترین سالها در بین سالهای اخیر دانست سالی که شاید کمتر فعالی در عرصه رسانه و خبر آن را فراموش کند و شاه بیت آن حمله ناجوانمردانه و شبانه رژیم منحوس ایالات متحده به سردار رشید اسلام "سپهبد شهید سردار سلیمانی" بود.
سالی که فعالین عرصه رسانه و خبر ازسحرگاه جمعه 12 دی98 و ترور سردار سلیمانی و حوادث دومینو وار بعد از آن روی آرامش و ثبات را ندیند . همین حوادث بهانه ای شد تا به سراغ حسن عابدینی تحلیلگر مسائل بین الملل برویم و از او بپرسیم آیا ایالات متحده پس از ترور سردار سلیمانی توانست به نتیجه دلخواه خود در منطقه غرب ؛آسیا برسد؟
وی معتقد است،ایالات متحده در راهبرد خود برای به شهادت رساندن سردار سلیمانی کوشش کرد تا زمینه برای زمین گیر کردن مقاومت اسلامی در غرب آسیا را فراهم کند.
این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: اما در این مدت رویداد هایی رخ داد که نشان می دهد آمریکایی ها نه تنها نتوانستند به اهداف خود برسند بلکه سرعت اوج گیری مقاومت اسلامی نیز در منطقه به صورت شتابان افزایش یافته است.
عابدینی با بیان اینکه یک همبستگی میان مقاومت اسلامی پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی اتفاق افتاده است، گفت: هیچ کس تشییع پیکر حاج قاسم و یاران او را در شهر های مختلف ایران و عراق فراموش نمی کند که چه رستاخیز بزرگی را در دو کشور به پا کرد.
این کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: طی دو سال گذشته امپراطوری رسانه ای در نظام سلطه تلاش کرد بین مردم ایران و عراق تفرقه ایجاد کند که در هم آمیختن خون فرماندهان ارشد مقاومت اسلامی در ایران و عراق این پیوند را برقرار کرد و تلاش آن ها را به شکست رساند.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در پاسخ به اقدام تروریستی آمریکا با موشک های خود بومی به عین الاسد حمله کرد، گفت: آین اتفاق چند نکته در بر داشت اول آنکه برای همیشه موضوع تهدید معتبر نظامی در دستگاه رسانه ای امپراطوری سلطه قرار داشت کنار گذاشته شد و نکته دوم آنکه بعد از جنگ جهانی دوم ایران توانست مقر نظامیان آمریکا را هدف قرار دهد.
عابدینی تصریح کرد: مسئله بعدی در این خصوص این بود که برای اولین بار در تاریخ ابهت نظام ایالات متحده که سال ها براساس این رویکرد افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می داد، شکست.
این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: این اتفاق ختم به ایران نشد و در عراق مجلس این کشور به صراحت قانون خروج آمریکایی ها از این کشور را که دو سه سالی بود با کش و قوس های متوالی همراه می شد پس از شهادت سردار سلیمانی و یاران او به تصویب رساند و همچنین گروه های سیاسی داخل عراق که دچار اختلاف نظر هایی در موارد مختلف شده بودند بعد از شهادت این عزیزان به یک وحدت و نقطه وفاق همگانی رسیدند.
وی تصریح کرد: در گوشه دیگر خاورمیانه و سوریه نیز عملیاتی که در سال ۹۴ منجر به تصرف برخی مناطق از جمله خان طومار در سوریه شده بود پس از شهادت سردار سلیمانی حدود ۲۰۰۰ کیلومتر از این مراکز در حومه حلب و ادلب آزاد شد و همچنین نیرو های مقاومت توانستند بزرگراه خمس، حماء، حلب را نیز در سوریه آزاد کنند که همه این ها نشان می دهد مقاومت اسلامی برعکس برنامه ریزی آمریکا پس از ترور سردار سلیمانی شکست نخورده و جوشش این گروه بیش از گذشته به چشم می خورد.
عابدینی همچنین با اشاره به دستاورد های انصارالله در یمن نیز گفت: تمام این تحرکات و دستاورد ها نشان از جوشش خون سردار سلیمانی و یاران او دارد و گذشته از این حتی کسانی که با گروه های مقاومت ارتباط چندانی نداشتند بعد از شهادت سردار سلیمانی با این فرهنگ آشنا شدند که از نمونه های آن می توان به برگزاری مراسم های بزرگ در تجلیل از مقام حاج قاسم سلیمانی در هند یا آمریکای لاتین اشاره کرد که همگی نشان دهنده ترویج اندیشه های سردار سلیمانی است.
این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: آمریکایی ها تا قبل از ترور سردار سلیمانی تلاش می کردند تا اگر اقدامات تروریستی در جایی از جهان انجام می دهند از بیان صریح آن خودداری کنند، اما در این موضوع به صراحت مسئولیت این اقدام را به عهده گرفتند و به صورت کاملا روشن افکار عمومی دنیا دریافت که آمریکا یک دولت تروریست است.
وی با اشاره به تاثیر خون حاج قاسم سلیمانی در اقصی نقاط جهان گفت: پس از این ترور گروه های مقاومت فلسطین با یکدیگر متحدتر شده اند و برخی اقداماتی که حاج قاسم در فلسطین و مناطق اشغالی انجام داده بود، اما قابلیت انتشار نداشت علنا بیان شد که از جمله آن می توان به حفر تونل در غزه که از ابتکار شخص حاج قاسم سلیمانی و شهید مغنیه بود اشاره کرد.
عابدینی در پایان این گفتگو خاطرنشان کرد: تمام روند بیان شده نشان دهنده آن است که نظام سلطه در ترور سردار سلیمانی نه تنها به اهداف خود نرسیده است بلکه خون حاج قاسم سلیمانی بیش از نَفس او برای نظام سلطه و شرارت پیشگانه غربی، عبری و عربی مشکل ساز خواهد.

افزودن نظر