دولت از کارآفرینان حمایت کند/قوانین دست وپاگیر تولید بایدحذف شود

قائم مقام رهپویان انقلاب اسلامی گفت: دولت باید با بازبینی آئین نامه‌ها و با نگاه جدی به جهش تولید حمایت‌های لازم را از کارآفرینان داشته باشد.

زهره الهیان قائم مقام رهپویان انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شرایط تحقق جهش تولید گفت: امسال در راستای تقویت تولید سال جهش تولید نام گرفت و این جهش تولید مقدماتی دارد که امکان تحقق آن را فراهم می‌کند.

وی افزود: امروز ما در کشور ظرفیت‌های عظیمی از نیروهای متخصص جوان و نخبگان داریم که این آمادگی را دارند تا ظرفیت‌های فکری و توان دانشی خود را در مسیر تولید به کار گیرند.

وی در ادامه گفت: در شرایط فعلی بخشی از این جوانان متخصص با حرکت خود جوش به سمت تأسیس شرکت‌های دانش بنیان رفته‌اند و استارت آپ هایی در حوزه‌های انرژی، سلامت، محیط زیست و گردشگری بنا نهاده‌اند که می‌تواند بخشی از مشکلات و کمبودها و نواقص را برطرف کند.

الهیان با اشاره به اینکه ظرفیت‌ها در کشور بیش از آن مقداری است که تاکنون به مرحله تولید رسیده است گفت: نامیدن امسال به جهش تولید از سوی رهبر انقلاب تدبیری است که اگر مسئولان آن را سرلوحه عمل خود قرار دهند و به عنوان اولویت به آن نگاه کنند می‌توانند ظرفیت باقی مانده جوانان متخصص و نخبگان را به کار گیرند تا در مسیر تولید قدم بردارند.

وی افزود: امروز ما حدود ۵ هزار شرکت دانش بنیان داریم که این ظرفیت می‌تواند تا ۴۰۰ هزار شرکت هم افزایش یابد، بنابراین با مختصری حمایت از سوی مجلس و دولت این جوانان خواهند توانست شرکت‌های دانش بنیان بیشتری را تأسیس کنند.

قائم مقام رهپویان انقلاب اسلامی در ادامه گفت: در این مسیر اولاً مجلس باید قوانین مزاحم و دست و پاگیر را بردارد و اگر قانون حمایتی لازم است آن را به تصویب برساند و ثانیاً دولت باید با بازبینی آئین نامه‌ها و با نگاه جدی به جهش تولید حمایت‌های لازم از قبیل تسهیلات و همچنین اختصاص مکان‌ها برای کارآفرینان را به عمل آورد تا شرکت‌های دانش بنیان این ظرفیت‌ها را با شتا ب هر چه بیشتر به به فعلیت برسانند.

افزودن نظر