ارتش سوریه بار دیگر سد راه گشتی‌های آمریکایی شد

مقر ایست و بازرسی ارتش سوریه در شرق شهر حسکه مانع عبور گشتی‌های آمریکایی شد و آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، برای چندمین بار در یک ماه گذشته، ایست و بازرسی ارتش سوریه امروز (جمعه) مانع عبور دو خودوری گشتی آمریکا در شرق حسکه شد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، ایست و بازرسی ارتش سوریه در روستای السیباط و تل اسود در جاده حسکه به تل براک جلوی خودرو های ارتش آمریکا را گرفته و اجازه عبور ندادند.

به نوشته این خبرگزاری تحرکات آمریکایی ها در منطقه تغییر یافته و آن ها خود را به پایگاه های نظامی ارتش سوریه در اطراف شهر حسکه نزدیک کرده اند.

یک افسر ارتش سوریه نیز گفت که گشتی های آمریکایی پس از ممانعت نیرو های ارتش سوریه، مجبور شدند تا از جاده شهرک صفیا به بیزاره که در کنترل نیرو های کرد قرار دارد، عبور کنند.

از سوی دیگر اسپوتنیک خبر داد که آمریکا تجهیزات نظامی وسیعی را به پایگاه های خود در شرق دیرالزور انتقال داده است؛ بنابراین گزارش، کاروان نظامی آمریکا متشکل از ۵۰ خودروی نظامی امروز (جمعه-۲۱ فوریه) از شهر حسکه به سمت پایکاه نظامی آمریکا در میدان نفتی العمر حرکت کرد.

در آخرین نمونه، نیرو های ارتش سوریه در روستای خربه عمو در ۲۳ بهمن ماه، مانع از عبور خودرو های نظامی آمریکایی شده و روستاییان نیز به کمک ارتش سوریه آمدند و درگیری بین طرفین رخ داد و سرانجام با پادرمیانی گشتی های روسیه، آمریکایی ها از منطقه دور شدند.

افزودن نظر