شلیک دقیق موشک‌های یمن به آرامکو و اهداف حساس سعودی

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از عملیات مشترک یگان پهپادی و موشکی ارتش به نام «توازن بازدارندگی سوم» در عمق عربستان سعودی خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، یحیی سریع سخنگوی نیرو های مسلح یمن امروز (جمعه) از انجام عملیاتی در عمق سعودی خبر داد و آن را توازن بازدارندگی سوم نامید.
بر اساس گزارش شبکه المسیره ، وی اعلام کرد، این عملیات با دو موشک بالستیک قدس ، ۱۲ پهپاد صماد-۳ و موشک بالستیک و دوربرد ذوالفقار انجام شد.
سخنگوی نیرو های مسلح یمن تصریح کرد، در این عملیات شرکت آرامکو و اهدف حساس دیگر در ینبع (در غرب عربستان) با دقت هدف گرفته شد.
سریع تأکید کرد، عملیات بازدارنده سوم پاسخ طبیعی و مشروع به جنایات ائتلاف است، جنایاتی که آخرین نمونه آن حملات به الجوف بود.
وزارت بهداشت یمن اعلام کرد، در حمله اخیر ائتلاف سعودی به استان الجوف ۳۵ تن از جمله ۲۶ کودک، کشته و ۲۳ نفر از جمله ۱۸ کودک، مجروح شده اند.
سخنگوی نیرو های مسلح یمن هشدار داد، در صورتی که نظامی سعودی به حملات و محاصره خود ادامه دهد، باید منتظر ضربات درآور و سختی باشد.
ارتش یمن در شهریورماه گذشته در پاسخ به حملات ائتلاف سعودی، پالایشگاه های بقیق و خریص مربوط به تأسیسات نفتی آرامکوی عربستان را هدف گرفته و آن را عملیات توازن بازدارندگی دوم نامیده بود.

افزودن نظر