قالیباف یکی از شانس‌های اصلی ریاست بر مجلس است

یک خبرگزاری آمریکایی با بیان اینکه تنش‌ها با آمریکا می‌تواند موضع اصولگرایان در انتخابات امروز را تقویت کند، قالیباف را یکی از شانس‌های اصلی ریاست بر مجلس توصیف کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در مطلبی درباره آغاز فرایند رأی گیری در انتخابات یازدهمین مجلس شورای اسلامی ایران، نوشت مشارکت در این انتخابات، سنجه مهمی برای حمایت از سران ایران در مواجهه با تحریم های اقتصادی است.
آسوشیتدپرس با بیان اینکه هفت هزار نامزد برای ۲۹۰ کرسی مجلس ایران رقابت می کنند، نوشت: تنش ها با آمریکا می تواند [اصولگرایان]را به دلیل بی اعتمادی طولانی مدتی که به غرب داشتند، تقویت کند .
این خبرگزاری آمریکایی با ادعای اینکه انتخابات امروز ایران، در زمان فشار های فزاینده و مشکلات روبه رشد اقتصادی برگزار شده است، افزود: پارلمانی مملو از [اصولگرایان]می تواند به نفع افزایش بودجه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام شود... همچنین می تواند مباحثات [جلسات]علنی درباره سیاست گذاری را به سمت [اصولگرایان]که مخالف تعامل با آمریکا هستند، سوق دهد .
آسوشیتدپرس همچنین به تصمیم علی لاریجانی رئیس مجلس ایران، برای عدم نامزدی مجدد در انتخابات این دوره اشاره کرده و نوشت: محمد باقر قالیباف، شهردار پیشین تهران که فرمانده پیشین نیروی هوایی سپاه نیز بود، به عنوان یکی از پیشتازان برای جانشینی لاریجانی دیده می شود .
این خبرگزاری به رأی دادن حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیز پرداخته و به نقل از وی نوشت: دشمنان ما [بعد از انتخابات]بیش از گذشته مأیوس خواند شد .
آسوشیتدپرس در ادامه اذعان کرد که میزان مشارکت عمومی در تمامی انتخابات های پیشین مجلس شورای اسلامی ایران بیش از ۵۰ درصد بوده است.
این یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران است که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ برگزار می شود.
پیش از این بنگاه خبرپراکنی دولتی انگلیس با اشاره به اینکه انتخابات امروز بعد از احیای تحریم های آمریکا است، نوشت احتمالا نتیجه انتخابات، مجلسی نزدیک به اصولگرایان و وفادار به رهبر ایران باشد. شبکه آلمانی دویچه وله نیز میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران را نشانه ای از حمایت عمومی از نظام و دولت توصیف کرد.

افزودن نظر