۱۱ میلیون کودک گرسنه در آمریکا به روایت نماینده کنگره

یکی از نمایندگان مسلمان کنگره آمریکا با انتشار پیامی از گسترش فقر در این کشور انتقاد کرده و اعلام داشت که ۱۱ میلیون کودک در ایالات متحده در گرسنگی به سر می‌برند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، الهان عمر یکی از نمایندگان مسلمان کنگره آمریکا، در این پیام که در توئیتر منتشر شده، آورده است: ۱۱ میلیون کودک در آمریکا، کشوری با ثروت بسیار زیاد، با نوعی گرسنگی مواجه هستند که من پیشتر در یکی از کمپ های پناهندگان در کنیا مشاهده کرده بودم.
وی در ادامه می نویسد: این غیر قابل قبول است که دانش آموزان ما گرسنه بوده و چنان مقروض باشند که پول ناهار نیز نداشته باشند.
گفتنی است، در خصوص موضوع فقر در آمریکا، در سال گذشته شبکه الجزیره در گزارشی به موضوع فقر در آمریکا پرداخته و گزارش داد: با وجود اینکه آمریکا از نظر ثروت و تولید ناخالص ملی جایگاه نخست جهان را دارد، اما حدود ۳۸ میلیون نفر در این کشور در فقر زندگی می کنند.
بر اساس گفته های این شبکه، ۱۲.۹ درصد از زنان و ۱۰.۶ درصد از مردان آمریکا که در مجموع ۳۸ میلیون نفر از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند، در فقر به سر می برند و تعداد افراد فقیر در میان گروه های اقلیت رو به افزایش است.

افزودن نظر