امام‌جمعه قم:

پرداخت هزینه‌های میلیاردی برای رفتن به مجلس، غلط و خطرناک است

ایسنا/قم امام‌جمعه قم گفت: پرداخت هزینه‌های میلیاردی برای رفتن به مجلس، یکی از روش‌های غلط و خطرناک است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم در مصلای قدس با گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خمینی(ره) عنوان کرد: حضرت فاطمه(س) الگو، اسوه و سرمشق ابدی است و در جهت سعادتمندی در دنیا و آخرت باید ایشان را الگوی خود قرار دهیم.
امام‌جمعه قم در ادامه پیرامون برگزاری راهپیمایی با شکوه مردم در 22 بهمن و انتخابات اسفندماه بیان کرد: این دو آزمون و امتحان بزرگی برای امت اسلامی است که ملت ایران اسلامی از نخستین آزمون در روز 22 بهمن سربلند بیرون آمدند و راهپیمایی امسال به عنوان یکی از درخشان‌ترین روزهای انقلاب اسلامی رقم خورد.
سعیدی افزود: حضور مردم ایران در چنین حماسه‌ای به معنای احساس مسئولیت در برابر انقلاب اسلامی است، این انقلاب، قدرت انسجام و بسیج‌گری خود را حفظ و آن را در جهان گسترش داده است.
وی گفت: دشمن همواره در تلاش است میان ملت و نظام جدایی بی‌افکند، اما حضور مردم در این جشن عظیم ملی، موجب می‌شود دشمنان این آرزو را به گور ببرند.
امام‌جمعه قم تصریح کرد: امتحان بزرگ و مهم دیگر برای ملت ایران، حضور در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی است و مردم و نامزدهای انتخاباتی باید قواعد و ضوابط انتخابات را رعایت کنند تا این امتحان بزرگ به صورت سالم و درست برگزار شود.
وی خاطرنشان کرد: رمز موفقیت در انتخابات این است که این رای باید حلال باشد یعنی با رعایت اصول شرعی و اخلاقی کسب شده باشد و نامزدها به جای توهین و تخریب و دروغ پردازی علیه رقیب یا دستگاه نظام، تلاش کنند از طریق شرح و ارائه برنامه هایشان، شایستگی خود را برای تصدی این منصب خطیر اثبات کنند.
سعیدی گفت: مواجهه صادقانه با مردم از ضروریات رقابت است و دادن وعده‌های دروغ و غیر‌عملی به مردم یکی از شاخصه های مهم در شناخت نمایندگان است؛ مردم هوشمند هستند و فریب وعده های دروغ و توخالی را نمی خورند.
وی افزود: دستگاه نظارتی نیز باید با این رویکردها به عنوان تخلفات انتخاباتی برخورد کند تا عده ای با وعده‌های دروغ و غیر عملی رای مردم را نربایند و در مجلس شورای اسلامی به زد و بند نپردازند.
امام‌جمعه قم عنوان کرد: پرداخت هزینه‌های میلیاردی برای رفتن به مجلس، یکی از روش‌های غلط و خطرناک است و کسی که با چنین هزینه سنگینی به مجلس راه پیدا کند، اگر پول برای خودش باشد باید به فکر تامین و جایگزینی هزینه‌ها باشد.
وی اظهار کرد: اگر هم از افراد و از جریانی گرفته و وام‌دار باشد، از فردای نمایندگی باید توان خود را صرف بازپرداخت بدهی کند و در این راه چه خیانت‌ها و ظلم هایی را مرتکب می شود و تن به امضای چه سندهایی می‌دهد که ننگ ملت و کشور خواهد بود.
سعیدی تصریح کرد: برای تشخص نماینده اصلح راههای گوناگونی وجود دارد که یکی از راهها این است حامیان و اطرافیان این کاندیداها را بشنایم و اینکه خود این کاندیداها از چه کسانی حمایت می‌کنند، آیا آنها طرفدار مشتضعفین و ملت‌اند و یا نیستند.
وی گفت: همچنین باید دید چه کسانی از این افراد حمایت می‌کنند، در واقع نوع جریان حمایت کننده مشخص می کند نماینده با چه هدف و انگیزه ای وارد انتخابات شده و حامیان با چه هدفی از او طرفداری می کنند.
امام‌جمعه قم اظهار کرد: اگر رسانه‌های خارجی و دشمنان قسم خورده انقلاب و قاتلان حاج قاسم سلیمانی از جریان و کاندیدایی حمایت کردند جای این نماینده کرسی مقدس شورای اسلامی نیست و مردم ما چنین کاندیداهایی را به زبالهدان خواهند انداخت.
وی در بخش دیگری در مورد پایگاه و جایگاه فرهنگی و معنوی قم عنوان کرد: قم به عنوان آشیانه اهل‌بیت(ع) در روایات شناخته شده است و منظور از حرم، بقعه مبارکه نیست بلکه سراسر شهر قم بوده و این شهر دارای احترام و حامیان خاصی است.
سعیدی بیان کرد: قم، در کلام بزرگان دارالمومنین نامیده شده است. قم معدن علم وفضل بوده و آشیانه آل محمد(ص) و پناهگاه شیعیان و ماوای فاطمیان است، با این اوصاف همه ساکنان، مسئولان، نهادها، دستگاهها، مجاورین و زائران باید این حریم را بشناسند و حرمت قم را حفظ کنند.
وی تصریح کرد: همچنین قم، مرکز حوزه علمیه و مرکز انقلاب اسلامی و مرکز حضور مراجع تقلید است و این مراجع خط قرمر ما هستند و هیچ کس حق عبور از این خط قرمز را ندارد.
انتهای پیام

افزودن نظر