حجت الاسلام ذوالنور: اروپا دست به اجرای مکانیزم ماشه ببرند، پشیمانش می‌کنیم / می‌توانیم خروج از NPT را در دستور کار قرار دهیم

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اروپایی ها شاید بی عقلی کرده و مترصد استفاده از ماده 37 توافق هسته‌ای شوند،با این حال اگر آنها چنین اقدامی را انجام دهند، برخورد ما برخوردی خواهد بود که آنها را پشیمان کند.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو با اشاره به استفاده اروپایی ها از ماده 37 توافق هسته ای و بهره گیری از مکانیزم ماشه گفت: به هر حال اروپایی ها اگر بخواهند ماده 37 توافق هسته ای را اجرایی کنند این یعنی فاتحه خواندن برای برجام.

وی تصریح کرد: طبیعتا در صورت چنین عملی ما مبحث کم کردن حوزه همکاری دولت و سازمان انرژی اتمی با آژانس هسته ای را کلید خواهیم زد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: همچنین ما می توانیم نظام ویژه بازرسی که اجرایی می شود را لغو کنیم و یا اینکه پروتکل الحاقی را به تعلیق در بیاوریم.

این نماینده مجلس اظهارداشت: حتی ما می توانیم خروج از NPT را در دستور کار قرار دهیم.

این نماینده مجلس بیان داشت: اروپایی ها شاید بی عقلی کرده و مترصد استفاده از ماده 37 توافق هسته ای شوند،با این حال اگر انها چنین اقدامی را انجام دهند، برخورد ما برخوردی خواهد بود که آنها را پشیمان کند.

افزودن نظر