نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان:

آتش زدن کتاب پزشکی پسندیده نیست/ نظرات در مراکز آکادمیک بیان شود

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی سوزاندن کتاب اصول طب هاریسون را رویه خلاف اخلاق دانست و تاکید کرد: به جای آتش زدن کتاب مرجع علمی باید مباحث را در مراکز دانشگاهی و آکادمیک بیان کرد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، با محکوم کردن سوزاندن کتاب اصول طب هاریسون از سوی فردی با ادعای داشتن تخصص در طب اسلامی، گفت: اخیرا شاهد بودیم فردی که خود را صاحب‌نظر در حوزه طب اسلامی و سنتی معرفی می‌کند یکی از کتاب‌های مرجع علم نوین پزشکی یعنی کتاب اصول طب هاریسون را به آتش کشید اقدامی که مورد پذیرش جامعه علمی و دانشگاهی نیست.

وی ادامه داد: اگر این فرد ادعایی دارد باید تفکرات و اندیشه‌هایش را برای افکار عمومی در قالب بحث و گفتمان و اندیشه بیان و اثبات کند نه این‌که با ایجاد فضای بداخلاقی و توهین به علم و دانش کتاب اصول طب را آتش زند این کتاب مورد پذیرش تمام مراکز آکادمیک دنیا است و در آن تمامی مباحث اصولی و فنی پزشکی انجام شده است.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این رویه افکار عمومی و دانشگاهی را اقناع نمی‌کند باید برای مردم ادله و اصول علمی را بیان کرد نه این‌که با اقداماتی خلاف اخلاق و خلاف علم و دانش سعی در اقناع افکار عمومی داشت. توصیه‌ام به این بزرگوار که ادعای بالایی هم دارد آن است که مباحث خود را در مراکز علمی و دانشگاهی و برای مراکز آکادمیک و افکار عمومی بیان کند چون آتش زدن کتاب پسندیده نیست.

انتهای پیام

افزودن نظر