کنعانی‌مقدم: محور عبری، عربی و غربی در مسیر اعمال فشار حداکثری بر ایران هستند / هیچ استقلالی در کشور‌های مرتجع منطقه وجود ندارد

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: فشار سعودی در مساله AFC ، فعال شدن مکانیسم ماشه و شیطنت‌های رژیم‌صهیونیستی حکایت از اعمال فشارحداکثری از سه جهت بر ایران است.

حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در خصوص سکوت کشور های مرتجع منطقه (عربستان و امارات) درخصوص حوادث اخیر در ایران گفت: عربستان سعودی و امارات قبل از اتفاق ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی از طریق پاکستان به دنبال این بودند که تنش های خود با ایران را کاهش دهند.
وی افزود: ظاهرا در خفا این پیام های دوستانه و لبخند های ظاهری مشغول طراحی سناریوی ترور حاج قاسم بودند و بعد از آن هم زمانی که ایران ضربه مهلکی به پایگاه نظامی آمریکا در عراق (عین الاسد) زد کشور های همسایه مرتبا پیام هایی به ایران مخابره می کردند مبنی براینکه ما را مواخذه نکنید، ما نقشی در این حوادث نداریم و اگر با آمریکا همکاری می کنیم از روی ناچاری است.
کنعانی مقدم ادامه داد: این قبیل سیاست های منفعلانه این کشور ها حکایت از آن دارد که هیچ نوع استقلالی در کشور های مرتجع منطقه وجود ندارد و همه آن ها تابع سیاست های آمریکایی هستند و در این سناریو باید منتظر ماند و دید که کشور های مرتجع منطقه چه طور نقش نیابتی خود از طرف آمریکا را به نمایش می گذارند.
این کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به شیطنت کشور های منطقه در مسئله AFC نیز گفت: در این موضوع آن ها به دنبال این بودند که ایران را از لحاظ ورزشی به انزوا بکشانند و عنوان کنند، چون ایران امنیت پروازی ندارد در نتیجه صلاحیت برگزاری مسابقات ورزشی نیز به این کشور تعلق نخواهد گرفت که البته این سواستفاده ای بود که عربستان از سقوط هواپیمای اوکراینی کرد. از سوی دیگر اروپا نیز به دنبال فعال کردن مکانیزم ماشه و اقدامات ایذایی در برابر جمهوری اسلامی است.
کنعانی مقدم در پایان خاطر نشان کرد: براین اساس به نظر می رسد سه محور عبری، عربی و غربی با یکدیگر در یک مسیر و در حال اعمال فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی هستند.

افزودن نظر