Logo
چاپ کردن این صفحه

کشور‌های عادی کشتارگاه هایشان را به کنسولگری مبدل نمی‌کنند

ظریف خطاب به عادل الجبیر گفت: کشور‌های عادی کشتارگاه هایشان را به کنسولگری مبدل نکرده و به همسایگانشان حمله نمی‌کنند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی در واکنش به اظهارات عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجی عربستان عنوان کرد: کشور های عادی و نرمال کشتارگاه هایشان را به کنسولگری مبدل نمی کنند. کشور های عادی به همسایگانشان حمله نمی کنند و باعث بروز بحران انسانی نمی شوند و از گفتگو سرباز نمی زنند.

وی تصریح کرد: با این وجود، ما هیچ پیش شرطی را برای گفتگو تعیین نمی کنیم.

لازم به ذکر است، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجی عربستان در نشست داووس عنوان کرده وقتی که ایران به عنوان یک کشور عادی عمل کند آن زمان می توانیم اقدام به برقراری رابطه با آن کنیم.

وی همچون گذشته ایران را به حمایت از تروریسم در منطقه و جهان متهم کرده و گفته که تهران باید از سیاست های ثبات زدا در منطقه دست بکشد.

گفتنی است، محمدجواد ظریف روز گذشته (پنجشنبه) نیز در واکنش به اظهارات فرحان همتای سعودی خود درباره گفتگوی ریاض و تهران، بار دیگر اعلام کرد که در های ایران همچنان برای گفتگو با همسایگانش باز است.

فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان چهارشنبه (دوم بهمن) در گفتگو با رویترز گفت که عربستان آماده گفتگو با ایران است و این مسئله به ایران بستگی دارد.

وزیر خارجه دولت سعودی در این مصاحبه ادعا کرد: ایران بایستی بپذیرد که شرط هر گفت وگویی این است که نمی تواند از طریق خشونت برنامه های منطقه ای خودش را پیش ببرد.

مطالب مرتبط

طراحی و توسعه 'فناوری اطلاعات سراج'