خطیب نماز جمعه تهران: شعار «نه غزه نه لبنان» علیه اقتدار ایران است

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد گفت: شعار «نه غزه نه لبنان» یعنی ما با اقتدار ایران اسلامی سر نزاع داریم و هدفمان حذف اقتدار ایران است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی فرد خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه نخست خود اظهار داشت: شعار نه غزه نه لبنان یعنی ما با اقتدار ایران اسلامی سر نزاع داریم و هدفمان حذف اقتدار ایران است.

وی افزود: عراق منهای ایران یعنی کاهش قدرت عراق، و لبنان منهای عراق نیز یعنی کاهش اقتدار ملت قهرمان لبنان.

ابوترابی فرد در ادامه با بیان اینکه میعادگاه نمازجمعه نماد وحدت، شور، شعور، صبر، ایستادگی، عزت و اقتدار ملت ایران شد، اظهار داشت: ملت بزرگ ایران بار دیگر با حضور به یاد ماندنی در این میعادگاه پیوند استوار و مستحکم خویش را با رهبر معظم انقلاب آرمان های بلند امام (ره) و شهدا را فریاد زد.

**ملت ایران با دل هایی لبریز از شوق 2 یوم الله بزرگ و اقتدارآفرین را خلق کرد

وی افزود: ملت ایران با دل هایی لبریز از شوق و نشاط دو یوم الله بزرگ و اقتدارآفرین را خلق کرد و با دیدگانی اشک بار در سوگ شهدا و جانباختگان سانحه جانکاه هوایی و برادران و خواهرانی که در مراسم تشییع غرورآفرین سردار سلیمانی در کرمان به ملاء اعلاء پرواز کردند نشست.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در این جمعه فراموش نشدنی ملت بزرگ ایران و ملت های قهرمان و مقاوم دنیای اسلامی با دو خصیصه صبار و شکور یاد کردند و اشاره به این حضرت بود که پیروزی ها، موفقیت ها و یوم الله ها دستاورد این دو گروه گرانبها است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد اضافه کرد: صبار و شکور یعنی همه دستاوردها در پرتو ایمان، معرفت، دانش ، عقلانیت، صبر باشکوه و عزت آفرین و در کنار آن شکر و سپاس از نعمت ها به وجود می آید.

امام جمعه موقت تهران خطاب به نمازگزاران تهرانی خاطرنشان کرد: شما ملت بزرگ و ملت اسلام و اهل ایمان برای حضور در سه ساحت کلیدی و اقتدرآفرین دعوت شده اید که ساحت نخست صبر فردی است.

وی با بیان اینکه اکنون که راه را شناخته اید قدم برمی دارید گفت: ایمان گواه روشنی و شناخت راه است اما با شناخت راه و گام برداشتن در مسیر هیچ ملتی به پیروزی نمی رسد چرا که پیروزی دستاورد صبر و استقامت در راه است. بدون استقامت، صبر، ایستادگی و پایداری نمی توان قله های موفقیت را فتح کرد.

**استقامت، پایداری و صبر فردی یعنی باید همه ما اهل صبر باشیم

وی با تأکید بر اینکه استقامت، پایداری و صبر فردی یعنی باید همه ما اهل صبر باشیم، گفت: تجربه گران سنگ ملت ایران پیروزی در پرتو ایمان و صبر است. خانواده های معزز شهدا و جانبازان برای مصائب سخت خود صبر و ایستادگی کردند.

حجت الاسلام ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: توفیق شد که با فرزندان، بستگان و نزدیکان عزیزانی که در ای حادثه هوایی به شهادت رسیدند دیداری داشته باشم و خداوند شاهد است که من جز دنیایی از صبر چیزی دیگری ندیدم. این صبر دستاورد ارزشمندی در دنیا و آخرت دارد.

ادامه دارد...

ادامه دارد ...

افزودن نظر