هزار جریبی : تک نرخی شدن بنزین مشکلات و التهابات را در جامعه کمتر می‌کند

نماینده مردم گرگان در مجلس با بیان اینکه طرح افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین دارای اشکالات زیادی است، گفت: تک نرخی شدن بنزین مشکلات و التهابات را در جامعه کمتر می‌کند.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، نبی هزار جریبی نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین گفت: سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین آن هم در این مقطع زمانی اشتباه بود و نحوه اجرای آن نیز دارای اشکالات زیادی است. 

وی افزود: بعد از افزایش بنزین به مردم گفتند که به صورت معیشتی کمک می‌کنیم و این کمک‌ها به صورت یارانه پرداخت می‌شود اما اقشار مختلف مردم با ما نمایندگان تماس می‌گیرند و می‌گویند یارانه‌ای تحت عنوان یارانه معیشتی به ما پرداخت نشده و در اینجا هم شاهد تناقض‌هایی هستیم.

نماینده مردم گرگان در مجلس اظهار داشت: وقتی که کلیت طرح افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین دارای ایراد است در ادامه مسیر هم هر کاری انجام شود بی‌فایده است و مشکلی حل نمی‌شود. 

هزارجریبی خاطرنشان کرد: در مورد نظارت بر بازار و قیمت کالاها باید بگویم که وقتی قیمت بنزین و به دنبال آن هزینه ترابری بالا برود طبیعتا قیمت کالاها نیز افزایش پیدا می‌کند و دولت هم نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد. 

وی افزود: با طرح افزایش قیمت بنزین تنها یک شکاف بین مردم و نظام ایجاد کردند که دردسرهای زیادی را به دنبال داشت و مشکلاتی را ایجاد کرد. 

وی افزود: متاسفانه نظارت جدی بر بازار وجود ندارد و قیمت کالاها در حال افزایش است. 

نماینده مردم گرگان در مجلس در پایان اظهار داشت: به نظر من بنزین باید تک نرخی شود و اگر تک نرخی شود از تنش‌ها و مشکلات کاسته خواهد شد، از سوی دیگر سمهیه‌بندی خود موجب ایجاد فساد در جامعه می‌شود و ما شاهد مافیا و بازار سیاه خواهیم بود. 

انتهای پیام/

افزودن نظر