کدام نمایندگان مجلس دهم در انتخابات ثبت‌نام نکردند؟

خبرگزاری فارس اسامی برخی نمایندگان مجلس دهم که برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام نکردند را منتشر کرد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، ‌ دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۸ خرداد ۱۳۹۵ رسماً آغاز شد. نمایندگان این دوره در ۷ اسفند ۱۳۹۴ با آرای مردم انتخاب شدند.احمد سالکحمیدرضا فولادگراصفهانمحمدرضا عارفتهرانتهرانعلی نوبختتهرانسیامک مره صدقکلیمیانمحمد عزیزیابهرمحمد دهقانطرقبهمحمدقسیم عثمانیسیده فاطمه حسینیکاظم جلالیتهراننطنزمحمدجواد فتحیفریدون احمدیزنجان  

با نزدیک شدن به انتهای مجلس دهم، ثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات یازدهمن دوره مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه (۱۰ آذر 98) آغاز شد و تا امروز شنبه (۱۶ آذر ماه 98) ادامه داشت.

گفتنی است انتخابات مجلس یازدهم و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره انتخابات خبرگان دوم اسفند ماه برگزار می شود. 

*دلایل عدم شرکت برخی نمایندگان مجلس دهم در انتخابات

بر اساس این گزارش، بسیاری از نمایندگان فعلی مجلس برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کردند اما تعدادی دیگر از شرکت در این رقابت انتخاباتی امتناع کردند.

علت عدم شرکت برخی از این نمایندگان پیش از آغاز ثبت‌نام‌ها معلوم شد؛ در همین راستا، مرتضی صفاری نطنزی نماینده مردم نطنز در مجلس دهم به دلیل بیماری به رحمت ایزدی پیوست؛ کاظم جلالی نماینده مردم تهران که به عنوان سفیر ایران در مسکو انتخاب شده بود از سمت نمایندگی استعفا داد؛ همچنین محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و شاندیز در مجلس هم با رای نمایندگان به عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان انتخاب شد.

براساس این گزارش،‌ برخی نمایندگان مجلس دهم نیز در هنگام آغاز ثبت‌نام‌ها برای انتخابات مجلس یازدهم انصراف خود را از حضور در پارلمان آینده اعلام کردند:

 

ردیف نام و نام خانوادگی حوزه انتخابیه
1 علی لاریجانی قم
2 اصفهان
3
4
5 پروانه سلحشوری 
6
7
8

 

9
10 بوکان
11 تهران
12
13 مرتضی صفاری نطنزی
14 تهران
15
 

انتهای پیام/

افزودن نظر