قدردانی رئیس‌جمهور پاکستان از مواضع رهبر معظم انقلاب در خصوص کشمیر

رئیس جمهور پاکستان روز جمعه از حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران از مبارزات مردم جامو و کشمیر قدردانی کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، عارف علوی رئیس جمهور پاکستان روز جمعه گفت که این کشور از حمایت رهبر معظم انقلاب از مبارزه مردم جامو و کشمیر قدردانی می کند.

وی که با مهدی هنردوست سفیر ایران در اسلام آباد که ماموریت وی در این کشور به پایان رسیده، تلفنی صحبت می کرد گفت که اقدامات یکجانبه و غیرقانونی که توسط دولت هند اتخاذ می شود نقض حقوق بشر در کشمیر است.

رئیس جمهور پاکستان گفت که این کشور از حقوق تمامی گروه ها در سرتاسر جهان حمایت می کند و در این زمینه ابتکار ایجاد شبکه انگلیسی زبان توسط پاکستان، ترکیه و مالزی را مطرح کرده که در راستای مقابله با اسلام هراسی فعالیت خواهد کرد.

عارف علوی در ادامه گفت که پاکستان و ایران روابط دوجانبه تنگاتنگی بر اساس مشترکات مذهبی، فرهنگی و ارتباطات مردم با مردم و منافع مشترک دارند.

وی تاکید کرد که روابط نزدیک با تمامی کشور های همسایه از جمله ایران اولویت کلیدی سیاست خارجی پاکستان بوده و این کشور به حمایت ایران در موضوعات مختلف منطقه ای ارج می نهد.

سفیر ایران در پاکستان نیز در این تماس تلفنی خداحافظی، گفت که پاکستان و ایران دو کشور برادر بوده و صلح و ثبات منطقه ای اولویت مهم آنهاست.

افزودن نظر