ابوترابی: ثروتمندان 17 برابر بیشتر از دهک‌های پایین بنزین مصرف می‌کنند/ مجلس با روش و زمان اجرایی شدن طرح مخالف است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: سوال اینجاست که چرا طرح مدیریت مصرف سوخت را در این زمان و اینقدر ناشیانه اجرایی کردند. مجلس با روش و زمان اجرایی شدن طرح مخالف است.

سید ابوالفضل ابوترابی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در واکنش به بیانیه مداخله جویانه وزارت خارجه آمریکا که در حمایت از معترضان ایرانی صورت گرفت، اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند باید خط منتقدان که قانون اساسی هم جایگاه آنها را به رسمیت می شناسد از اغتشاشگران و آشوبگران جدا شود.

وی با بیان اینکه بیانیه آمریکا آشکار کرد که ایالات متحده در پشت صحنه حامی اغتشاشات و آشوب است، افزود: مسئولان باید صدای منتقدان و دلسوزان نظام را بشنوند و برای تحقق خواسته این افراد تلاش کنند.

ابوترابی با اشاره به توطئه و دسیسه های دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی، بیانیه مداخله جویانه وزارت خارجه آمریکا را یکی از خباثت های این کشور در قبال کشورمان برشمرد.

نماینده مردم نجف آباد با تاکید براینکه دشمن در تلاش بود مدل اعتراضاتی که در عراق و لبنان پیاده کرد، این بار در ایران تکرار کند، تصریح کرد: دشمن برای این منظور به دنبال یک جرقه بود که متاسفانه این جرقه به دستش داده شد که در چند روز گذشته در کشور شاهد شلوغی ها و اعتراضاتی نسبت به افزایش قیمت بنزین بودیم.

وی ضمن دعوت از مردم برای فضایی آرام، ابراز امیدواری کرد که این مشکلات در مسیر قانونی خود حل شود.

ابوترابی با بیان اینکه ثروتمندان امروز 17 برابر بیشتر از دهک های پایین جامعه بنزین مصرف می کنند، گفت: مجلس با روش و زمان اجرایی شدن این طرح مخالف است اما بر روی اصل موضوع که اقشار ثروتمند نباید 17 برابر نسبت به اقشار کم درآمد بنزین مصرف کنند و همچنین قاچاق بنزین و مصرف بی رویه سوخت که منجر به آلودگی هوا می شود موافق بوده و معتقد است باید این وضعیت ساماندهی شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی تاکید کرد: دو نکته در اینجا مطرح می شود. نخست اینکه چرا طرح مدیریت مصرف سوخت را در این زمان و اینقدر ناشیانه اجرایی کردند و نکته دوم اینکه باید در وقت مناسب آقای رئیس جمهور و زنگنه را مجازات کنیم که چرا کارت سوخت را حذف کردند که امروز بخواهند به چه کنم چه کنم بیفتند؟

افزودن نظر