خط و نشان نامزد انتخابات آمریکا برای رژیم صهیونیستی

خط و نشان نامزد انتخابات آمریکا برای رژیم صهیونیستی
یکی از نامزد‌های حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به تلویح احتمال قطع کمک‌های نظامی به رژیم صهیونیستی در صورت ادامه شهرک‌سازی‌ها از سوی این رژیم اشاره کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، الیزابت وارن نامزد بالقوه دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت: در صورتی که رژیم صهیونیستی ساخت شهرک ها در کرانه باختری را متوقف نکند آمریکا می تواند کمک های نظامی خود به این رژیم را متوقف کند.

وی که با پایگاه خبری هیل مصاحبه می کرد، گفت: در صورتی که وی رئیس جمهور شود و تل آویو همچنان به شهرک سازی ها خود در کرانه باختری ادامه دهد همه گزینه ها بر روی میز خواهد بود.

رسانه های آمریکا با توجه به اینکه سوال مطرح شده از وارن درباره احتمال قطع کمک های نظامی به اسرائیل، در صورت ادامه شهرک سازی های از سوی این رژیم بوده، این سخنان وارن را اشاره تلویحی او به احتمال قطع این کمک ها تفسیر کرده اند.

قرار است که رژیم صهیونیستی طی یک برنامه ۱۰ ساله تا سال ۲۰۲۸ کمک های نظامی تا ۳۸ میلیارد دلار از آمریکا دریافت کند.

این حجم کمک های مالی شامل ۳۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری نظامی خارجی و ۵ میلیارد دلار در تجهیزات مربوط به سامانه های دفاع موشکی است.

بر اساس گزارش مرکز تحقیقات کنگره آمریکا، رژیم صهیونیستی بزرگترین دریافت کننده کمک های خارجی آمریکا پس از جنگ جهانی دوم به شمار می آید.

ورن در ادامه این مصاحبه در پاسخ به این سوال که آیا ادامه کمک های مالی آمریکا را مشروط به توقف شهرک سازی ها خواهد کرد، گفت: در حال حاضر نتانیاهو اعلام کرده که قصد دارد تا اسرائیل را در مسیر افزایش شهرک ها قرار دهد. این موضوع ما را به سوی راه حل دو دولت نمی برد.

وی اضافه کرد: سیاست رسمی آمریکا حمایت از راه حل دو دولت بوده و در صورتی که اسرائیل در مسیر مخالف حرکت کند همه گزینه ها روز میز خواهد بود.

افزودن نظر