تاکید لاریجانی بر حمایت ایران از حفظ تمامیت ارضی سوریه

تاکید لاریجانی بر حمایت ایران از حفظ تمامیت ارضی سوریه
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خدشه به تمامیت ارضی سوریه، مشکلات مردم سوریه را افزایش می‌دهد، گفت: جمهوری اسلامی ایران از امنیت و ثبات سوریه حمایت خواهد کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، عدنان محمود، سفیر سوریه در تهران صبح امروز (دوشنبه، ۲۹ مهرماه) با دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار تاکید کرد: حفظ تمامیت ارضی سوریه همیشه مورد نظر جمهوری اسلامی ایران بوده و از این دیدگاه با سایر کشور ها رایزنی لازم را می کند.
وی با بیان اینکه خدشه به تمامیت ارضی سوریه، مشکلات مردم سوریه را افزایش می دهد، افزود: جمهوری اسلامی ایران از امنیت و ثبات سوریه حمایت خواهد کرد.
عدنان محمود سفیر سوریه در تهران نیز در این دیدار با اشاره به تجاوز ترکیه به خاک سوریه، اظهار کرد: علیرغم توافق ترکیه با آمریکا مبنی بر توقف جنگ، تجاوز ترکیه به سوریه همچنان ادامه دارد و ارتش ترکیه نیرو هایی را به مرز و داخل خاک سوریه اعزام کرده است. حتی روز گذشته اردوغان تأکید کرد منطقه امنی که ترکیه به دنبال ایجاد آن در سوریه است، ۴۴۴ کیلومتر طول و ۳۲ کیلومتر عمق خواهد داشت.
سفیر سوریه در تهران ضمن تشکر از تلاش های جمهوری اسلامی ایران، ادامه داد: با شکست طرح آمریکا در سوریه، باید از ایجاد منطقه امن مورد نظر ترکیه جلوگیری شود.

افزودن نظر