سفیر جدید آفریقای جنوبی در تهران با رئیس مجلس دیدار کرد / لاریجانی: کمیسیون مشترک اقتصادی، آغازی بر توسعه روابط تجاری ایران و آفریقای جنوبی

سفیر جدید آفریقای جنوبی در تهران با رئیس مجلس دیدار کرد / لاریجانی: کمیسیون مشترک اقتصادی، آغازی بر توسعه روابط تجاری ایران و آفریقای جنوبی
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر افزایش روابط سیاسی و پارلمانی، گفت: روابط سیاسی و پارلمانی باید زمینه‌ساز گسترش روابط اقتصادی باشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، ویکا کومالو سفیر جدید آفریقای جنوبی در تهران پیش از ظهر امروز (دوشنبه، ۲۹ مهرماه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
لاریجانی در این دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای سفیر آفریقای جنوبی در مأموریت خود در کشورمان گفت: آفریقای جنوبی کشور تأثیرگذاری در آفریقا است، از این رو باید پیشگام کشور های دیگر این قاره در توسعه روابط تجاری با سایر کشور ها از جمله ایران باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روند سرمایه گذاری برای آفریقای جنوبی در ایران تسهیل شده است، عنوان کرد: در حال حاضر روابط دوجانبه میان ایران و آفریقای جنوبی نیازمند جهش در حوزه همکاری های اقتصادی است که به تلاش های آفریقای جنوبی بستگی دارد.
وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی میان ایران و آفریقای جنوبی بیان داشت: این اتفاق، آغازی بر توسعه روابط اقتصادی خواهد بود.
لاریجانی همچنین با تأکید بر افزایش روابط سیاسی و پارلمانی میان دو کشور اظهار کرد: توسعه این دست از روابط باید زمینه ساز گسترش روابط اقتصادی شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: موافقتنامه های بسیاری میان دو کشور ایران و آفریقای جنوبی به امضا رسیده که لازم است تمامی موارد آن پیگیری شود تا به مرحله اجرا درآید.

ضرورت برگزاری نمایشگاه های مختلف برای شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری
ویکا کومالو سفیر آفریقای جنوبی در تهران که به تازگی مأموریت خود را در کشورمان آغاز کرده است نیز در این دیدار ضمن تأکید بر ضرورت تقویت روابط میان دو کشور گفت: اخیرا کمیسیون مشترک اقتصادی میان ایران و آفریقای جنوبی در تهران برگزار شده که ضمن تأکید بر اجرای توافقنامه های قبلی، منجر به امضای توافقنامه های دوجانبه جدیدی شده است.
وی در ادامه روابط آفریقای جنوبی و ایران را روابطی مستحکم و مثمر ثمر دانست و افزود: لازم است روابط اقتصادی میان دو کشور برقرار باشد که لازمه آن ایجاد و توسعه همکاری های بانکی است که به دنبال راهکار هایی برای آن هستیم.
سفیر آفریقای جنوبی در تهران در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه های مختلف در ایران و آفریقای جنوبی برای شناسایی ظرفیت های دو کشور جهت توسعه همکاری ها ضروری به نظر می رسد.

افزودن نظر