مبارزه با تامین مالی تروریسم از اهداف جمهوری اسلامی است / دولت به رایزنی ها در خصوص FATF ادامه می دهد

سخنگوی دولت در خصوص آخرین مهلت برای پیوستن به FATF گفت: مبارزه با تامین مالی تروریسم از اهداف جمهوری اسلامی محسوب می شود و به نظر می رسد ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو علی ربیعی سخنگوی دولت درپاسخ به سوال خبرگزاری دانشجو در خصوص مهلت جدید و نهایی گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF به ایران و فرجام پالرمو گفت: در جلسه گذشته دولت این موضوع در دستور کار قرار گرفت و قطعا دولت به رایزنی های خود در این خصوص ادامه خواهد داد.
وی با بیان اینکه دولت همواره در راستای تقویت منافع ملی به ضرورت تصویب لوایح FATF تاکید کرده است گفت: این لوایح مختص ایران نیست و توصیه هایی به همه کشورهای جهان با هدف مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم دارد و بیشتر کشورهای جهان به آن ملحق شده اند.
ربیعی با اشاره به اینکه قطعا مبارزه با تامین مالی تروریسم از اهداف جمهوری اسلامی نیز محسوب می شود گفت: من فکر می کنم دلایل مطالعه شده تاکنون در این زمینه دلایلی نیست که به خاطر آنها بخواهیم خودمان را به لیست سیاه ببریم.
سخنگوی دولت تصریح کرد: در صورتی که اسم ایران به لیست سیاه اضافه شود سیستم بانکی ما در خارج از کشور تعطیل خواهد شد و حتی کشورهای همراه با ما نیز اعلام کردند که به همراهی خود ادامه نخواهند داد.
وی ابراز امیدواری کرد: با همفکری و گفتگوهای صورت گرفته مانع از خود تحریمی مجدد کشور شویم و کمک کنیم تا تبادلات تجاری فارغ از تحریم های آمریکا پیش برود و با مشکل جدی مواجه نشود.

افزودن نظر