نشست خبری سردار جلالی| تکذیب ادعای آمریکایی‌ها در خصوص حمله سایبری به ایران/ برگزاری رزمایش هسته‌ای در بوشهر و تهران

نشست خبری سردار جلالی| تکذیب ادعای آمریکایی‌ها در خصوص حمله سایبری به ایران/ برگزاری رزمایش هسته‌ای در بوشهر و تهران
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: آمریکایی ها تا کنون دو مرتبه گفتند که پاسخ حمله ایران به پهپاد آمریکایی را با حمله سایبری داده اند اما ما هیچ نشانه ای از حمله سایبری ندیده ایم.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز،

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل صبح امروز(دوشنبه، 29 مهر) در نشست خبری به مناسبت سالروز تشکیل این سازمان طی سخنانی اظهار داشت: پدافند غیر عامل یک نوع دفاع از مردم و کشور است که در این مدل دفاع، استفاده از تجهیزات نظامی صورت نمی‌گیرد و مصون‌سازی زیر‌ساخت‌های
کشور در برابر تهدیدات را دنبال می‌کند.

وی افزود: رهبر انقلاب همواره موضوع پدافند غیرعامل را دنبال می‌کردند، اما امسال شرایط ما با سال‌های گذشته متفاوت است و از اواسط سال 97 دور تحریم‌ها تندتر شد ‌و ما وارد یک رویارویی جدید با آمریکا شدیم که موجب شد تا پدافند غیرعامل را جدی‌تر دنبال کنیم.

طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل در دستورکار کمیسیون امنیت ملی مجلس
طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل اعلام وصول شد
سردار جلالی: سند راهبردی پدافند غیرعامل شهری تصویب شد

سردار جلالی ادامه داد: سازمان پدافند غیرعامل یک سازمان فرا‌دولتی است و به عنوان سیاست‌گذار و هدایت‌کننده و ناظر در حوزه دفاع غیر‌نظامی است؛ بنابر‌این رصد و پایش تهدیدات و تعیین تهدیدات و تهیه طرح‌های مناسب برای مقابله با تهدیدات در مقیاس‌های مختلف از وظایف سازمان پدافند غیر‌عامل است.

وی تصریح کرد: در چند سال اخیر وارد لایه‌هایی از تهدید شدیم که شکل تهدیدات را تغییر داد، تهدیدات ما مردم‌محور شدند، ابزار رسانه شکل تهدید و جنگ را تغییر داده و مردم را به محور جنگ‌ها تبدیل کرده است، دشمن در این روش با تحریک مردم سعی دارد آنها را مردم را در مقابل حکومت ها قرار دهد. این مردم محوری ممکن است در حوزه های مختلف شکل بگیرد. این شکل تهدید هم مختص ما نیست و در سایر کشورها هم وجود دارد.

سردار جلالی افزود: سال گذشته 380 رزمایش در مدارس داشته ایم و 1000 رزمایش قطع مولد برق برپا کردیم که البته برخی سازمان ها دچار ایراد بودند. امسال دو رزمایش هسته ای در نیروگاه بوشهر بر اساس ابلاغیات آژانس بین المللی انرژی اتمی داشتیم که رسانه ای نشد و امسال همین رزمایش را در نیروگاه تهران هم خواهیم داشت. همچنین رزمایش پدافند بیولوژیک هم در استان های آذربایجان و خراسان برگزار می کنیم.

رئیس سازمان پدافندغیرعامل گفت: در عسلویه و ماهشهر هم رزمایش شیمیایی داشتیم که تمامی ظرفیت بهداشت و درمان را پای کار آوردیم. در جزیره خارک با محوریت تخلیه جمعیت رزمایش برگزار کردیم. همچنین دو رزمایش قطع سیگنال در صدا و سیما داشتم و با فرض حذف مرکزیت تهران این رزمایش انجام شد که توانمندی خوبی در صدا سیما در این حوزه وجود داشت.

سردار جلالی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آمریکایی ها تا کنون دو مرتبه گفتند که پاسخ حمله ایران به پهپاد آمریکایی را با حمله سایبری داده‌اند اما ما هیچ نشانه ای از حمله سایبری ندیده ایم.

وی درباره تهدیدات بیوتروریسم گفت : تهدیدات بیوتروریسم حوزه خاصی است. برای اینکه بتوان اثبات کرد که کشی مورد بیو تروریسم قرار گرفته باید پرونده پزشکی او مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. دو سه مورد به ما ارجاع شد که ما پرونده آنها را بررسی کردیم که چیزی درباره بیوتروریسم اثبات نشد.

این خبر تکمیل می‌شود..

انتهای پیام/

افزودن نظر