مسکو ادعای پنتاگون درباره توافق کُرد‌های سوریه با روسیه را تکذیب کرد

مسکو ادعای پنتاگون درباره توافق کُرد‌های سوریه با روسیه را تکذیب کرد
نایب رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه به ادعای پنتاگون درباره توافق کُرد‌های سوریه با مسکو واکنش نشان داد.


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از طلوع، نایب رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه به ادعای پنتاگون درباره تلاش نیرو های دموکراتیک سوریه برای توافق با مسکو جهت ضد حمله به ترکیه واکنش نشان داد.
به گزارش اسپوتنیک، آلکسی چپا نایب رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه اظهارات پنتاگون در مورد تمایل کرد های سوریه برای شروع حمله به ترکیه با رضایت سوریه و فدراسیون روسیه را پوچ خواند و خاطرنشان کرد: این تلاشی برای زنده ماندن با ذهنی بیمار در پیامد های اشتباهات راهبردی خود آن ها است.
نایب رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه درادامه گفت: فکر می کنم این یک نوع تلاش مضحک برای تغییر مسئولیت از ذهن بیمار به ذهن سالم است. ما بار ها و بار ها به ایالات متحده در مورد خطرات سیاست این کشور در مسلح کردن گروه های کُرد هشدار داده ایم.
وی اضافه کرد: ما همیشه اصرار داشتیم که کُرد ها با دولت سوریه بر سر میز مذاکره بنشینند. برای این، کار بزرگی توسط گروه آستانه برای ایجاد کمیته قانون اساسی به منظور ایجاد تضمین، از جمله برای کردها، برای زندگی در سوریه متحد انجام شد.
گفتنی است، مارک اسپر رئیس پنتاگون در مصاحبه با شبکه سی بی اس ادعا کرده بود که نیرو های دموکراتیک سوریه می خواهند با مذاکره با مقامات سوری و ارتش روسیه امکان ضد حمله به نیرو های ترکیه مستقر در شمال کشور را بیابند.

افزودن نظر