مهمانپرست: ایالات متحده در کنار فشار حداکثری، ادعای مذاکره دارد/آمریکا با ترفند حل مشکلات با مذاکره، به‌دنبال ایجاد تفرقه  میان مردم و دولت است

مهمانپرست: ایالات متحده در کنار فشار حداکثری، ادعای مذاکره دارد/آمریکا با ترفند حل مشکلات با مذاکره، به‌دنبال ایجاد تفرقه  میان مردم و دولت است
سخنگوی اسبق وزارت خارجه با بیان اینکه یکی از ترفند‌های مقامات آمریکایی ایجاد تفرقه و اختلاف است خاطر نشان کرد: زمانی که آن‌ها بحث مذاکره را مطرح و اعلام می‌کنند قادر خواهیم بود مشکلات ایران را پس از مذاکره یک شبه حل کنیم و به دنبال رفاه مردم ایران هستیم تنها دروغ‌های بزرگ و نمایانی می‌گویند که به واسطه آن‌ها به ایجاد اختلاف دامن بزنند.

رامین مهمان پرست، سخنگوی اسبق وزارت خارجه و سفیر پیشین کشورمان در لهستان و لیتوانی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در خصوص بیانات صبح دیروز مقام معظم رهبری در درس خارج فقه مبنی بر اینکه مذاکره با آمریکا در هیچ سطحی و در هیچ مکانی صورت نمی گیرد، گفت: همان طور که بار ها مقام معظم رهبری فرمودند: مذاکره با آمریکا آن هم با کسانی که هیچ گاه در رویکردشان صداقت و حسن نیت مشاهده نشده است و برخلاف ادعایی که عنوان می کنند در طول چهل سال اخیر تمام فعالیت آن ها علیه ملت و منافع ملی بوده است، جایگاهی ندارد.
وی با بیان اینکه آمریکا در تاریخ معاصر عملکرد خوبی نداشته و سابقه ذهنی مردم ما هم نسبت به آن ها منفی و تاریک است، گفت:آمریکائی ها به ویژه در دوران اخیر فشار های غیرقانونی، غیرانسانی و غیرعقلانی علیه کشورمان اعمال کردند وبه دنبال آن بودند که در افکار عمومی ما را متهم به این کنند که دنبال سلاح کشتار جمعی و دسترسی به سلاح هسته ای هستیم و در این راستا به منابع جعلی استناد می کردند و مبنای اطلاعات آن ها منافقین بودند که اساسا دیدگاه های مشخصی دارند.
مهمان پرست تصریح کرد: بر همین اساس مسئولان کشورمان به منظور روشن شدن افکار عمومی مردم دنیا در خصوص بحث هسته ای مذاکراتی را شروع کردند که نمایندگان دولت آمریکا نیز در آن حضور داشتند و به این ترتیب بهانه از همه گرفته شد.
سخنگوی اسبق وزارت خارجه با بیان اینکه در مذاکرات ذکر شده عملکرد شفاف جمهوری اسلامی مشخص و واضح شد، گفت: در این مذاکرات نشان داده شد که جمهوری اسلامی به دنبال فعالیت های صلح آمیز هسته ای است و آن را برای پیشرفت کشور خود ضروری می داند. در همین راستا جمهوری اسلامی نظارت آژانس بین المللی انرژی هسته ای را نیز پذیرفت و حتی برای نشان دادن حسن نیت خود قبول کردیم که بخشی از محدودیت ها را در فعالیت های هسته ای خود داشته باشیم تا آن ها به قول خودشان راستی آزمایی که به دنبال آن بودند را، به نتیجه برسانند.

باوجود همه تعهدات جمهوری اسلامی،آمریکا ثابت کرد غیرقابل اعتماد ترین دولت دنیا است

وی ادامه داد: علی رغم همه تعهداتی که جمهوری اسلامی به خوبی انجام داد، آمریکایی ها نشان دادند غیر قابل اعتمادترین دولت ها در دنیا هستند و به حرف و امضا و قول آن ها نمی توان اعتماد کرد، چون زمانی که پای منافع شان به میان بیاید به سادگی معاهدات را زیر پا قرار می دهند و زیر قول شان می دهند و بر همین اساس هر جا احساس کنند با توسل به زور می توانند منافع کشور ها را قربانی کنند و برای خود منفعتی کسب کنند از این کار دریغ نمی کنند.
آمریکا از القای حل مشکلات در سایه مذاکره هدفی جز فریبکاری ندارد
مهمان پرست تذکرات مقام معظم رهبری در ایجاد هشدار نسبت به رویکرد آمریکا را بسیار سازنده و مثل همیشه روشن کننده افکار عمومی دانست و یادآور شد: شاید در ذهن برخی از مردم این تصور به وجود آمده باشد که ممکن است آمریکایی ها این بار بخواهند با صداقت پای میز مذاکره بیایند و ممکن است در این مذاکره گشایشی ایجاد شده و مشکلات کشور حل شود این تلقین ها واقعا فریبی بیش نیست.

ایالات متحده در کنار فشار حداکثری، ادعای مذاکره دارد
سخنگوی اسبق وزارت خارجه تصریح کرد: اگر آمریکایی ها دنبال پیدا کردن راه حلی برای توسعه مناسبات خود با سایر کشور های مستقل هستند اولین اقدام شان باید دست برداشتن از دشمنی و دروغ پراکنی باشد آنها در حال حاضر توطئه های زیادی را در منطقه دنبال می کنند و به قول خودشان فشار حداکثری به ما وارد می کنند و جالب اینجاست که در کنار این فشار ها ادعای مذاکره نیز دارند.
وی با اشاره به بخش مهمی از سخنان مقام معظم رهبری در درس خارج فقه روز سه شنبه گفت: معظم له در این سخنان اشاره کردند که آمریکایی ها فقط می خواهند نشان دهند که مذاکره نتیجه فشار خواهد بود بر این اساس این طور وانمود می کنند که فشار ها موثر بوده و ملت و مسئولان کشور تسلیم شدند. در این زمان است که خواسته های خود را به کشور تحمیل می کنند.

مهمان پرست با تاکید بر اینکه ما باید از وضعیت به وجود آمده حداکثر استفاده را داشته باشیم، گفت: ما باید در این شرایط تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم و الان که مقامات آمریکایی فشار ها و تهدیدات را افزایش می دهند ما به دنبال راه حلی باشیم تا نقاط ضعف خود را برطرف کنیم.
مطابق فرمایش مقام معظم رهبری مشکلات کشور با تکیه بر جوانان و اصلاح ساختار اقتصادی -اداری حل خواهد شد
سخنگوی اسبق وزارت خارجه ادامه داد: کشور در مسائل اقتصادی نباید آنچنان بهانه ای به دست دشمن بدهد که با تحریم نفت بخواهند به کشور فشار وارد کنند و به اعتقاد من بخش عمده ای از مشکلاتی که در کشور وجود دارد همان طور که رهبری نیز تاکید کردند با تکیه به مردم، جوانان و اصلاح ساختار های اداری و اقتصادی قابل رفع است.
وی با بیان اینکه جوانان ما نشان دادند موقعیی که تصمیم بگیرند در موضوعات مختلف از توانمندی و استعداد خود استفاده می کنند می توانند منشا تحولات بزرگ باشند گفت: ما توانایی این را داریم که همان طور که در حوزه دفاعی تکیه بر جوانان و دانش بومی ما را به نقطه ای رساند که با اقتدار از امنیت کشورمان دفاع کنیم حتما موضوعات اقتصادی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود، به شرطی که راه را برای مردم و بخش خصوصی باز و از آن ها حمایت کنیم.

مهمانپرست ادامه داد: در این مسیر باید فرمایشات مقام معظم رهبری را با دقت اجرا کنیم مسئولین باید تمام نکاتی که معظم له در زمینه اصل ۴۴ قانون اساسی، فعالیت بخش های خصوصی، توجه به تولید داخل و رونق تولید و صادرات و سرمایه گذاری داخلی بیان کرده اند را به درستی عملیاتی کنند و تحولی در بخش اقتصادی و اداری کشور ایجاد کنند آن زمان از موضع قدرت می توانیم طرف مذاکره کننده را بررسی و ارزیابی کنیم و نگران آن نباشیم که مقامات آمریکایی می خواهند تهدیداتی را علیه کشور اعمال کنند.
آمریکا با ترفند حل مشکلات با مذاکره، به دنبال ایجاد تفرقه میان مردم و دولت است/ تفرقه افکنی شاه کلید پیش برد اهداف آنهاست

سخنگوی اسبق وزارت خارجه با بیان اینکه یکی از ترفند های مقامات آمریکایی ایجاد تفرقه و اختلاف است خاطر نشان کرد: زمانی که آن ها بحث مذاکره را مطرح و اعلام می کنند قادر خواهیم بود مشکلات ایران را پس از مذاکره یک شبه حل کنیم و به دنبال رفاه مردم ایران هستیم تنها دروغ های بزرگ و نمایانی می گویند که به واسطه آن ها به ایجاد اختلاف دامن بزنند.

سفیر پیشین کشورمان در لهستان و لیتوانی تصریح کرد: براین اساس ممکن است برخی از مردم به ذهن شان برسد که اگر مذاکره را بپذیریم مشکلات کشور حل خواهد شد. خیلی ها هم فکر می کنند چنین چیزی نیست و این تصور اشتباه است و همین مسئله به سادگی می تواند بین مردم و یا بین مسئولین اختلاف ایجاد کند.

وی در پایان تصریح کرد: ما همان طور که همیشه مقام معظم رهبری فرموده اند باید انسجام، یکپارچگی و دشمن شناسی را سرلوحه کار خود قرار دهیم و روش هایی که دشمن برای تفرقه از آن استفاده می کند را بشناسیم من فکر می کنم اقتدار کشور در سایه وحدت، فرماندهی، انسجام ملی و هم چنین در سایه تکیه بر جوانان و خلاقیت آن ها و تقویت بنیه های کشور تامین می شود و توطئه های دشمن نیز خنثی خواهد شد.

افزودن نظر