آقای مطهری! در مجلس علیه غارت بیت المال و درباره هفت تپه چه کردید؟

آقای مطهری! در مجلس علیه غارت بیت المال و درباره هفت تپه چه کردید؟
در سال 94 که شما نایب رئیس مجلس بودید، صد در صد سهام نیشکر هفت تپه به دو جوان 28 و 31ساله واگذار شد. آن زمان شما به خودتان زحمت ندادید درباره این واگذاری تحقیق کنید.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، حسین شمسیان در نامه‌ای خطاب به علی مطهری نوشت: هرچند عدالتخواهی وظیفه ای همگانی و شرفی بزرگ برای افراد است، اما ورود شما به این حوزه  و بخصوص مصداقا به موضوع مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه، با توجه به آنچه در ادامه این متن می‌خوانید، شائبه انگیز و فرار به جلو از بیم کاستی ها و کم کاری ها و حتی همراهی در خیانت‌ها و غارت بیت المال است و چه خوب است برای برای رفع این شبهات، صریح وشفاف به افکار عمومی پاسخ دهید.

جنابعالی قریب به دوازده سال قبل، از سوی مردم تهران به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی انتخاب شدید. در همه این سال‌ها دسترسی و قدرت قانونی شما این امکان را برایتان فراهم می‌کرد که جلوی مفاسد و مظالمی که امروز ژست مبارزه با آن  را دارید، با ورود کارشناسی و قانون گذاری دقیق بگیرید. چه خوب است درباره مشکلات کارگری یا مسائل زنان یا هر ادعای دیگری که دارید به مردم پاسخ بدهید که کدام طرح را ارائه کردید (حتی اگر نمایندگان به آن رای نداده باشند.)

بعنوان یک مصداق مشخص خوب است درباره موضوع مشکلات تلخ کارگران نیشکر هفت تپه به افکار عمومی توضیح بدهید.

از آنجا که ممکن است به جهت ایفای وظایف نمایندگی(!) در موضوع دختر آبی و همراهی با رسانه ای ضد انقلاب، برخی موارد تاریخی از یادتان رفته باشد،شرح مختصری از ماجرای نیشکر هفت تپه را یادآوری می کنم:

در سال 94  که شما نایب رئیس مجلس بودید، صد در صد سهام نیشکر هفت تپه به دو جوان 28 و  31ساله واگذار شد. آن زمان شما با تکیه بر کرسی ریاست مجلس، خانه ملت را اداره می کردید ولی به خودتان زحمت ندادید درباره این واگذاری تحقیق کنید و نسبت به واگذاری عجیب این سرمایه هنگفت ملی فریاد عدالتخواهی بزنید! فریاد پیشکشتان، حتی یک تذکر از شما در سابقه مذاکرات مجلس ثبت نشده است! چرا!؟ آن روز عدالتخواهی مد نبود یا نه، اگر چیزی می گفتید، به دولت مطلوبتان بر می خورد و برای انتخابات مشکل ایجاد می کرد!؟ یعنی شما خبردار نشدید که این مجموعه عظیم 24 هزار هکتاری که در سال 91 با پول بیت المال نوسازی و به روز رسانی شده بود، به صورت اقساطی و با پیش پرداخت تنها 6 میلیارد تومان به دو جوان 31 و 28 ساله واگذار شد!؟

چرا حالا پرداخت حقوق کارگران برایتان مهم شده اما صنایع و تاسیسات این مجموعه به کنار چطور آن روز نفهمیدید 240 میلیون متر مربع زمین در خوزستان چه قیمتی دارد و شش میلیارد تومان برای این اراضی وسیع خیانتی آشکار است اما حالا پوستین حمایت از کارگران پوشیده اید!؟

چطور به فکرتان نرسید که سناریوی ساخت زیان انباشته برای آن مجموعه، عملیاتی مهم و کلیدی برای بی ارزش و مفت فروش آن است، اما حالا با هوش و نبوغ به محاسبه حقوق کارگران مشغولید!؟

راستی، خبر دارید نورچشمی هایی که از طرف بزرگترهایشان، مامور به خرید نیشکر هفت تپه بودند، یکی فراری  و دیگری در زندان است!؟

خبر دارید رئیس سازمان خصوصی سازی که بارها از این واگذاری عجیب حمایت کرده بود، حالا زندان است و باید جوابگوی این روند عجیب  وویرانگر زندگی هزاران کارگر باشد!؟

آقای مطهری!

شما نایب رئیس مجلس بودید، به مردم بگوئید در برابر این غارت بیت المال و دزدی آشکار چه کردید و اگر کاری نکردید، چرا حالا تظاهر به حق طلبی می کنید!؟

بجز این مصداق، شما درماجرای دختر آبی تا آنجا پیش رفتید که حاضر به انتشار خبر دروغ شدید و بعد هم علیرغم پس گرفتن خبر اول، آن را با دروغ دیگری ادامه دادید! هیاهو و جنجال موهوم در این فقره به موضوع رفتن زنان به استادیوم های ورزشی بر می گردد و چه خوب است شما در اینباره هم به مردم و افکار عمومی توضیح بدهید در سالهای حضورتان در مجلس، چه گام هایی برای هموار سازی این مسیر برداشتید!؟

شما مدافع حقوق بشر شده ای و از جان باختن بانویی که خودسوزی کرده، ابزاری برای حمله به جمهوری اسلامی و سیاه کردن چهره آن ساخته اید. قبول! فقط بگوئید در همه سالهایی که در بالاترین مناصب تقنینی بوده اید،  برای پیشگیری از این رخداد چه کردید؟ کدام طرح را به مجلس ارائه کردید تا بر اساس آن ورود بانوان به ورزشگاه قانونی شده و کسی نتواند جلوی آن را بگیرد؟ مهم نیست این طرح تصویب بشود یا نه،مهم نیست که توسط مراجع بالادستی رد شود یا نه، شما بعنوان نماینده در این راه گامی برداشتید یا نه فقط امروز روی موج احساسات سوار شده اید که نه،خودتان موج ساز و موج سوار شده اید!؟

آقای مطهری!

شما دوازده سال نماینده مجلس بودید و در مقطعی از آن، نایب رئیس. پس نه تنها حق ندارید  فرار به جلو،گرییبان دیگران را به جهت مشکلات بگیرید ،بلکه باید روی صندلی پاسخگویی نشسته و بابت همه کارهایی که نکردید به مردم پاسخ بدهید.

ملای رومی سالها قبل در وصف شما ناشیانه تجاهل العارف می کنید، اینگونه سروده:

دوش چه خورده ای دلا، راست بگو نهان مکن

چون خموشان بی گنه،روی برآسمان مکن

باده خاص خورده ای،نقل خلاص خورده ای

بوی شراب می زند،خربزه در دهان مکن!

انتهای پیام/

افزودن نظر