جبهه مقاومت برای تقابل با هر حمله‌ای آماده است

جبهه مقاومت برای تقابل با هر حمله‌ای آماده است
زیاد النخاله ضمن تأکید بر آمادگی مقاومت برای مقابله با هر حمله احتمالی گفت: پیمان «اسلو» که ۸۷ درصد خاک فلسطین را بر باد داد، از همان ابتدا مرده بود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، در ۱۳ سپتامبر ۱۹۹۳ قرارداد اسلو به عنوان اولین توافق میان سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) و رژیم صهیونیستی امضا شد.

برآیند این توافق این بود که سرزمین فلسطین به چهار منطقه غیر مجاور (ا، ب، ج. و د) تقسیم شد و اختیارات ادارای و امنیتی بین رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان توزیع شد و فلسطینی های ۱۹۴۸ از فلسطینیان ۱۹۶۷ و کرانه باختری نیز از غزه جدا شد.

زیاد النخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز (سه شنبه) به مناسبت سالگرد این توافق اعلام کرد: تمام کسانی که پیمان اسلو را امضا کردند یا (در این مراسم) حاضر بودند، می دانند که ما به عنوان ملت فلسطین برای همیشه هشتاد و هفت درصد از (خاک) فلسطین را از دست دادیم و مطمئن نیستیم که سرنوشت مابقی آن، چه می شود.

بر اساس گزارش وبگاه فلسطین الیوم ، وی افزود، ملت فلسطین مدت هاست که فهمیده قول هایی از قاتلان و دزدها درباره اینکه وطنی در مابقی فلسطین داشته باشد، دریافت کرده است.

النخاله تأکید کرد: همان زمانی که دست زدن برای ما در جشن کاخ سفید در آن زمان تمام شد پیمان اسلو هم مُرد؛ آن جشن، جشن کسانی بود که به ما پیوستند تا با دست خودمان به مسأله فلسطین پایان دهیم.

معامله قرن

دبیرکل جهاد اسلامی ادامه داد، ده ها بار مرگ پیمان اسلو اعلام شد و پس از گذشت بیست و شش سال حالا کسانی که آن را امضا کرده اند (آمریکا و اسرائیل) می خواهند با آنچه معامله قرن نامیده می شود، اسلو را دفن کنند.

النخاله گفت، همه از کشور های عربی گرفته تا کشور های اروپایی و شرق و غرب می خواهند پرونده فلسطین را برای همیشه ببندند به همین دلیل فلسطینی ها در هیچ مکانی حقوقی ندارند.

مقاومت آماده است

دبیرکل جهاد اسلامی ضمن اعلام اینکه مقاومت خواست مردم است نه یک حزب مشخص، تصریح کرد، مقاومت برای مقابله یا هر حمله احتمالی آماده است.

رابطه با حماس

وی در پایان رابطه با جنبش فلسطینی حماس را استراتژیک خواند و گفت، علیرغم برخی تلاش ها برای بر هم زدن این ائتلاف، تغییری در آن به وجود نخواهد آمد.

افزودن نظر