نمایندگان مخالف هم به طرح شفافیت بپیوندند؛ مشکلی پیش نمی‌آید

نمایندگان مخالف هم به طرح شفافیت بپیوندند؛ مشکلی پیش نمی‌آید
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس، گفت: شفافیت از جمله مطالبات مردم از نمایندگانشان است و من از نمایندگانی که به طرح شفافیت نپیوستند می‌خواهم که به این طرح بپیوندند و به آنها می‌گویم که مشکلی پیش نمی‌آید.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، یحیی کمالی‌پور نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به موضوع شفافیت آرا نمایندگان در مجلس گفت: بنده جزو موافقین شفافیت آرا نمایندگان و از طراحان طرح مربوط به این موضوع هستم. 

وی افزود: اطلاعات بنده چه درمورد رای‌گیری و چه درمورد اعلام مواضع و ... به صورت داوطلبانه هر ماهه منتشر می‌شود و این خود نشانه‌ای از استقبال بنده از شفاف‌سازی است و مردم می‌توانند با مراجعه به سایت خانه ملت این اطلاعات را مشاهده کنند. 

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: اعتقاد من بر این است که شفاف‌سازی به هرچه بهتر شدن عملکرد نمایندگان کمک می‌کند و مردم هم از نمایندگان این توقع را دارند که وکلای آنها به صورت شفاف مواضع‌شان را اعلام کنند و مردمی که به آنها رای دادند در جریان عملکردشان در مجلس باشند. 

کمالی‌پور خاطرنشان کرد: اگر همکاران ما موافقت می‌کردند که به صورت کلی همه آرا ، عملکرد و نظرات نمایندگان منتشر شود خیلی بهتر بود و مردم هم این مطالبه‌گری را دارند. 

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس در پایان گفت: شفافیت یکی از خواسته‌های به حق مردم است که باید مورد توجه قرار گیرد و نمایندگانی هم که به طرح شفافیت ملحق نشدند از آنها می‌خواهم که به این طرح ملحق شوند و به آنها می‌گویم که هیچ مشکلی پیش نمی‌آید، ما چیز پوشیده‌ای نداریم و مردم در جریان عملکرد ما باشند و اگر هم خطایی بود به ما تذکر دهند. 

به گزارش فارس، مخاطبان فارس هم در راستای ایجاد شفافیت، مطالبه‌ای در سامانه فارس من ثبت کرده‌اند که تاکنون نزدیک به 18 هزار نفر از آن حمایت کرده‌اند.

انتهای پیام/

افزودن نظر