ترامپ: ۵ گزینه برای جانشینی بولتون داریم

ترامپ: ۵ گزینه برای جانشینی بولتون داریم
رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد برای جانشینی مشاور امنیت ملی این کشور که روز سه‌شنبه از سمت خود برکنار شد، ۵ گزینه را مد نظر دارد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد در حال حاضر پنج نفر نامزد جانشینی جان بولتون مشاور امنیت ملی برکنار شده این کشور هستند.
دونالد ترامپ یک روز پس از مجبور کردن جان بولتون به استعفا از سمت خود در گفتگو با خبرنگاران تأکید کرد که پنج گزینه شایسته را برای جانشینی جان بولتون مد نظر دارد و تا هفته آینده یکی از آن ها را به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا معرفی خواهد کرد.
وی در مورد دلایل برکناری نیز بولتون گفت: او با افراد مهم دولت کنار نمی آمد. او اشتباهات خیلی بزرگی داشت، از جمله اینکه به استفاده از مدل لیبی [برای خلع سلاح کره شمالی]معتقد بود.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز گذشته با انتشار پیامی کوتاه در توئیتر اعلام کرد که از جان بولتون مشاور امنیت ملی این کشور خواسته است که کاخ سفید را ترک کند.
اما جان بولتون دقایقی بعد از انتشار خبر کنار گذاشته شدنش از دولت آمریکا، طی پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد که ابتدا خودش از استعفا سخن گفته و ترامپ گفتگو در این مورد را به روز بعد (سه شنبه) موکول کرده است.

افزودن نظر