مرکل: گام به گام به تلاش برای یافتن راه‌حل‌هایی با ایران ادامه می دهیم

مرکل: گام به گام به تلاش برای یافتن راه‌حل‌هایی با ایران ادامه می دهیم
صدراعظم آلمان در نشست پارلمان کشورش تصریح کرد: اروپا تصمیم دارد برجام را حفظ کند؛ این یک وظیفه است.


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد که اروپا تصمیم دارد برجام را حفظ کرده و در راستای یافتن راه هایی به منظور جلوگیری از تشدید تنش ها، به تلاش خود ادامه دهد.
صدراعظم آلمان در جلسه پارلمان کشورش در این خصوص گفت: گام به گام به تلاش برای یافتن راه حل هایی با ایران که از تشدید تنش در منطقه ای دارای حساسیت بین المللی، ادامه می دهیم. این مساله، در دستور کار ما قرار دارد. این یک وظیفه است.
اظهارات آنگلا مرکل پس از آن عنوان می شود که بهروز کمالوندی ، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران پیشتر در نشست خبری با خبرنگاران به تشریح کامل گام سوم کاهش تعهدات ایران در برجام پرداخت و در این ارتباط اعلام کرد که تهران فعلاً قصدی برای اعمال محدودیت در نظارت های آژانس بین المللی انرژی اتمی ذیل برجام ندارد.
با این حال رئیس موقت سازمان انرژی اتمی ایران در نشست خبری خود از آغاز گازدهی به سانتریفیوژ پیشرفته آی آر۶ در یک زنجیره ۲۰ تایی به عنوان بخشی از گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران خبر داد.
گام سوم اعلام شده از سوی ایران در کاهش تعهدات برجامی در واکنش به عدم پایبندی طرف های اروپایی برجام در عملی شدن تعهدات خود در این توافق انجام شده است و در همین راستا نیز حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران شامگاه چهارشنبه گذشته اعلام کرده بود که گام سوم کاهش تعهدات هسته ای اجرایی می شود.

افزودن نظر