عمران خان: مردم کشمیر از امام حسین (ع) الگو گرفته‌اند

عمران خان: مردم کشمیر از امام حسین (ع) الگو گرفته‌اند
نخست وزیر پاکستان با اشاره به تلاش مردم کشمیر برای به دست آوردن آزادی اعلام کرد: آن‌ها از امام حسین (ع) الگو گرفته‌اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از ای. آر. وای نیوز، عمران خان نخست وزیر پاکستان ضمن تمجید از مقاومت مردم کشمیر در مقابل سرکوبگری نظامیان هندی گفت: کشمیر در عصر ما یادآور داستان کربلا است و سپاه حق و باطل به مصاف هم رفته اند.
وی تصریح کرد: مردم کشمیر با مقاومت مثال زدنی خود یاد کربلا را زنده کرده اند و نشان دادند که به امام حسین ع اقتدا کرده اند.
عمران خان گفت: دنیا هیچ گاه جانبازی امام حسین ع را فراموش نخواهد کرد و پیوسته از کربلا درس ایثار و از خود گذشتگی می گیرد.
نخست وزیر پاکستان گفت: کربلا الگوی تمام آزادگان جهان است و رفتار امام حسین ع به ما یاد می دهد که در راه حق باید تمام دارایی اعم از مال و فرزند را فدا کرد.
رهبر حزب تحریک انصاف تاکید کرد: از نظر من امام حسین ع می تواند اسوه و الگوی هر انسانی باشد که ایمان دارد و قلبش به دنبال خدا است.
وی اضافه کرد: امام حسین ع نفس مطمئنه ای است که در قرآن تاکید شده باید به سوی خدای خود بازگردد.
عمران خان افزود: من از صمیم قلب مقاومت مردم کشمیر را تمجید می کنم که بی هراس از کشته شدن به رفتار امام حسین ع تمسک جسته اند.
گفتنی است روز گذشته در پاکستان نیز عاشورای حسینی با شور و حرارت زیادی برگزار شد و مردم این کشور اعم از مسلمان و غیر مسلمان به عزای سالار شهیدان نشستند.

افزودن نظر