ائتلاف سعودی مدعی انهدام پهپاد یمنی شد

ائتلاف سعودی مدعی انهدام پهپاد یمنی شد
سخنگوی ائتلاف سعودی مدعی شد که پدافند هوایی ارتش سعودی توانسته یک فروند پهپاد ارتش یمن را در آسمان عربستان منهدم کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف سعودی، مدعی شد که پدافند هوایی ارتش سعودی صبح امروز (چهارشنبه) یک فروند پهپاد یمنی را بر فراز عربستان منهدم کرده است.
به نوشته روزنامه الریاض، او بدون اشاره به نوع پهپاد ادعایی، گفت که این پهپاد به سمت شهر نجران در حال پرواز بود. منابع خبری یمنی تا بدین ساعت خبری از حمله پهپادی به خاک عربستان گزارش نکرده اند.
ترکی المالکی بار دیگر با متهم کردن گروه های یمنی به وابستگی به ایران، مدعی شد که پهپاد های یمنی در صدد هدف قرار دادن غیر نظامیان هستند؛ در حالی که تا کنون هیچ موردی از تلفات غیر نظامی در حملات ارتش و کمیته های مردمی یمن به خاک عربستان گزارش نشده است.
در همین حال سازمان خدمات و دفاع شهری عربستان نیز از برگزاری مانور به صدا در آمدن آژیر های خطر در شهر ریاض و استان های الدرعیه ، الخرج و الدلم در ساعت یک بعد از ظهر ۲۰ محرم (۲۹ شهریور) خبر داد.
در آخرین حمله یمنی ها به خاک عربستان، یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن، عصر روز یکشنبه گذشته شش فروند موشک بالستیک زلزال-۱ به مواضع نظامیان سعودی در جازان در جنوب عربستان شلیک کردند. منابع یمنی گفتند که این شش موشک بالستیک به سمت محل تجمع شبه نظامیان ائتلاف سعودی در منطقه جبل الدود در جازان شلیک شده بود.

افزودن نظر